“Blue Origin” paziņojusi par plāniem palaist komerciālo kosmosa staciju līdz šīs desmitgades beigām

0 Komentāru
“Blue Origin” paziņojusi par plāniem palaist komerciālo kosmosa staciju līdz šīs desmitgades beigām
AFP/SCANPIX

Uzņēmuma “Amazon” dibinātājam Džefam Bezosam piederošā kosmosa tūrisma kompānija “Blue Origin” paziņojusi par plāniem palaist komerciālu kosmosa staciju, ziņo “BBC”.

Kompānijas “Blue Origin” vadība pirmdien, 25.oktobrī, paziņojusi par plāniem staciju ar nosaukumu “Orbitālais rifs” nodot ekspluatācijā līdz šīs desmitgades beigām. “Orbitālais rifs”, kas preses paziņojumā aprakstīts kā jauktas izmantošanas biznesa parks kosmosā, sekmēs mikrogravitācijas izpēti un ražošanu.

Uzņēmuma izplatītajā reklāmas materiālā teikts, ka stacija būs “jauktas izmantošanas biznesa parks” kosmosā un tajā varēs uzņemt līdz 10 cilvēkiem.

“Blue Origin” priekšposteņa izveides nolūkā sadarbosies ar “Sierra Space”, projektu atbalsta arī “Boeing” un Arizonas štata universitāte.

“Blue Origin” teica, ka 32 000 kvadrātpēdu lielā stacija nodrošinās klientiem ideālu vietu “filmu veidošanai mikrogravitācijā” vai “jaunāko pētījumu veikšanai”, un norādīja, ka tajā būs arī “kosmosa viesnīca”.

Preses konferencē, kas veltīta iniciatīvas uzsākšanai, “Blue Origin” un “Sierra Space” vadītāji atteicās sniegt aplēses par ēkas izmaksām. Taču tiek lēsts, projektam Bezoss ir apņēmies tērēt vienu miljardu ASV dolāru gadā caur kompāniju “Blue Origin”.

Paziņojums nācis laikā, kad NASA meklē priekšlikumus, lai aizstātu 20 gadus veco Starptautisko kosmosa staciju (SKS). Lai gan stacijai ir garantēts finansējums vismaz līdz 2030. gadam, priekšpostenim ļoti nepieciešams remonts.

Krievijas amatpersonas iepriekš brīdinājušas, ka to kosmonauti staciju varētu pamest līdz 2025. gadam, jo ​​baidās, ka novecojušas iekārtas varētu izraisīt nopietnu incidentu. Atbildot uz to, NASA šā gada sākumā paziņoja par plāniem piešķirt 400 miljonu dolāru privātos līgumus kosmosa uzņēmumiem, lai palīdzētu aģentūrai nomainīt novecojošo priekšposteni. Tomēr par finansējumu, visticamāk, būs sīva konkurence. Šīs nedēļas sākumā “Nanoracks”, “Voyager Space” un “Lockheed Martin” partnerība paziņoja par saviem plāniem līdz 2027. gadam palaist kosmosa staciju zemā orbītā.

0 Komentāru