Bloķēti lielceļi un lidosta – Armēnijas galvaspilsētu paralizē ģenerālstreiks

Pievienot komentāru
Bloķēti lielceļi un lidosta – Armēnijas galvaspilsētu paralizē ģenerālstreiks
FOTO: LETA/REUTERS/AP

Armēnijas protestētāji bloķējuši ceļus uz galvaspilsētu Erevānu, kā arī ceļu uz lidostu.

Opozīcijas līderis Nikols Pašinjans, ko parlaments otrdien neievēlēja par premjerministru, aicinājis savus atbalstītājus sākt pilsoniskās nepakļaušanās kampaņu, bloķējot svarīgākās transporta artērijas un lidostu.

Protestētājiem rokās ir Armēnijas karogi, un viņi ir apņēmības pilni paralizēt visu pilsētu.

Kā ziņots, pēc aptuveni deviņas stundas ilgām debatēm valdošās Republikāņu partijas politiķis Vahrams Bagdasarjans paziņoja, ka viņa partija neatbalstīs vienīgo premjera amata kandidātu – nelielās opozīcijas partijas “Jelk” (“Izeja”) deputātu, Armēnijas pēdējo nedēļu protestu līderi Pašinjanu.

Par viņu nobalsoja 45 parlamenta locekļi – par astoņiem mazāk, nekā būtu vajadzējis viņa ievēlēšanai. Saskaņā ar Armēnijas konstitūciju jaunas premjera vēlēšanas jāsarīko septiņu dienu laikā.

Sēdes sākumā opozīcijas līderis brīdināja likumdevējus, ka valsts tiks ierauta “dziļā politiskajā cunami”, ja Republikāņu partija neatbalstīs viņa kandidatūru.

Armēniju pēdējās divas nedēļas ir piemeklējusi smaga politiskā krīze, ko izraisīja protesti pret eksprezidenta Serža Sargsjana stāšanos premjerministra amatā un protestu kustības apgalvojumi, ka Sargsjans un viņa pārstāvētā Republikāņu partija mēģina sagrābt varu. Pakļaujoties protestētāju spiedienam, Seržs Sargsjans 23. aprīlī atkāpās no amata.