Bišu spiets netālu no Keiptaunas nogalinājis 63 apdraudētos Āfrikas pingvīnus

1 komentārs
Bišu spiets netālu no Keiptaunas nogalinājis 63 apdraudētos Āfrikas pingvīnus
IMAGO IMAGES/SCANPIX

Bišu spiets netālu no Keiptaunas nogalinājis sešdesmit trīs apdraudētos Āfrikas pingvīnus, vēsta putnu aizsardzības speciālisti Dienvidāfrikā, vēsta “BBC News”.

Aizsargājamie putni no Simonstaunas kolonijas tika atrasti krastā ar vairākiem bišu dzēlieniem bez citiem fiziskiem ievainojumiem.

Nacionālo parku amatpersonas “BBC” sacīja, ka šis ir pirmais zināmais uzbrukums attiecīgajai pludmalei, kas katru gadu piesaista līdz 60 000 apmeklētāju.

“Parasti pingvīni un bites draudzīgi pastāv līdzās,” sacīja Dienvidāfrikas nacionālo parku aģentūras (SANParks) jūras bioloģe, doktore Alisona Koka.

“Bites nedzel, ja vien tās neizprovocē – mēs strādājam pie pieņēmuma, ka ligzda vai strops šajā teritorijā tika iztramdīts un izraisīja bišu aizlaišanos no ligzdas un agresivitāti,” viņa piebilda, atzīstot, ka pēcāk bites savā lidojuma ceļā sastapa pingvīnu grupu.

Pēcnāves sekcija atklāja, ka putni ir sadzelti ap acīm un notikuma vietā tika atrastas arī vairākas beigtas bites.

“Šī ir ļoti reta parādība. Mēs negaidām, ka tas notiks bieži, tā ir nejaušība,” ziņu aģentūrai “AFP” sacīja klīniskais veterinārārsts Deivids Robertss no Dienvidāfrikas Piekrastes putnu aizsardzības fonda.

Valsts iestāde svētdienas paziņojumā norādīja, ka tā joprojām veic putnu toksicitātes un slimību pārbaudes un turpinās uzraudzīt situāciju.

Āfrikas pingvīni izceļas ar savu mazo izmēru un dzīvo Dienvidāfrikas un Namībijas piekrastē un salās, lai gan daži ir pamanīti līdz pat ziemeļiem līdz Gabonai. To populācija strauji samazinās, galvenokārt komerciālās zvejas un tā dēvēto “klimata pārmaiņu” dēļ.

Medus bites ir daļa no vietējās ekosistēmas, kurā ir vairākas aizsargājamās teritorijas.

1 komentārs