Bīstamais koronavīruss turpina izplatīties: Vācijā inficēto skaits pieaudzis līdz četriem

14 komentāri
Bīstamais koronavīruss turpina izplatīties: Vācijā inficēto skaits pieaudzis līdz četriem
AP/SCANPIX

Vācijā apstiprināto Ķīnas jaunā nāvējošā koronavīrusa gadījumu skaits ir pieaudzis no viena līdz četriem, paziņojis Bavārijas federālās zemes veselības iestādes.

Visi inficētie strādā Vācijas automašīnu daļu piegādes uzņēmumā “Webasto”, kura galveno biroju Bavārijas Štarnbergas apgabalā nesen apmeklēja kolēģe no Ķīnas.

Pirmais Vācijā inficētais, par kuru tika ziņots pirmdien, ir 33 gadus vecs vīrietis. Bavārijas Veselības ministrija otrdienas vakarā paziņoja par vēl trim infekcijas gadījumiem.

“Visi šie pacienti ir darbinieki Štarnbergas apgabala uzņēmumā, kur strādāja pirmā [šī vīrusa] skartā persona,” teikts ministrijas paziņojumā.

Ministrija piebilda, ka vēl 40 “Webasto” darbinieki bijuši “ciešā kontaktā” ar pirmo pacientu un viņi trešdien tiks pārbaudīti. Visi četri inficētie atrodas izolatorā kādā Minhenes slimnīcā.

“Webasto” otrdienas vakarā paziņoja, ka līdz svētdienai slēdz savu galveno biroju Štarnbergas apgabala Štokdorfas ciemā. Šī biroja darbiniekiem ir dots norādījums neceļot pa Vāciju vai uz ārvalstīm.

Kompānija arī paziņoja, ka apturējusi visus biznesa braucienus uz Ķīnu un no turienes “vismaz uz nākamajām divām nedēļām”.

Pirmo Vācijā inficēto bija inficējusi ķīniete, kas 21. janvārī ieradās uz mācības pasākumu “Webasto”, kur abi strādājuši kopā mazās darba grupās.

Ķīniete ir Šanhajas iedzīvotāja, un “gripai līdzīgus” simptomus viņa pamanījusi, 23. janvārī lidojot atpakaļ uz dzimteni, sacīja Bavārijas Veselības un pārtikas drošības dienesta vadītājs Andreass Capfs.

Pirms ierašanās Vācijā viņu apmeklējuši vecāki no Uhaņas – pilsētas, kur koronavīrusa uzliesmojums izraisījās.

Pirmajam sasirgušajam vācietim nedēļas nogales laikā attīstījušies simptomi, pirmdien viņš atgriezies darbā, bet tad, ņemot vērā mediju vēstis par vīrusu, devies uz slimnīcu. Inficēšanās notikusi “laika sprīdī, kurā ķīnietei vēl nebija nekādu simptomu”, sacīja Capfs.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) bija iepriekš paziņojusi, ka tai ir zināms tikai viens gadījums ārpus Ķīnas, kad vīruss nodots no cilvēka cilvēkam – Vjetnamā.

Francija bija pirmā Eiropas valsts, kuru skāra šā koronavīrusa uzliesmojums, un tur ir reģistrēti trīs zināmi infekcijas gadījumi. Visi trīs Francijā reģistrētie nesen bija apmeklējuši Ķīnu un ir ievietoti izolācijā.

Vācija ir ieteikusi saviem pilsoņiem izvairīties no braucieniem uz Ķīnu, kā arī apsver savu pilsoņu evakuāciju no vīrusa uzliesmojuma epicentra – Hubei provinces Uhaņas pilsētas.