Bīstamais koronavīruss sasniedzis Eiropu; Francijas amatpersonas brīdina, ka sekos vēl citi inficēšanās gadījumi

3 komentāri
Bīstamais koronavīruss sasniedzis Eiropu; Francijas amatpersonas brīdina, ka sekos vēl citi inficēšanās gadījumi
AFP / SCANPIX

Bīstamais koronavīruss sasniedzis arī Eiropu. Pirmie saslimšanas gadījumi piektdien konstatēti Francijā un šīs valsts amatpersonas jau brīdinājušas, ka pastāv pamatotas bažas, ka sekos vēl citi inficēšanās gadījumi. Arī Lielbritānija un Itālija šobrīd veic pārbaudes aizdomās par vairāku cilvēku inficēšanos.

Reaģējot uz pirmajiem inficēšanās gadījumiem ar bīstamo koronavīrusu Francijas lidostās pārbauda visi ceļotāji, kas ierodas no Ķīnas vai citām Āzijas valstīm.

Arī Francijas medicīnas iestādes strādā pastiprinātā režīmā. Kā atklāj Veselības ministrija viens inficēšanās gadījums ar koronavīrusu apstiprināts pacientam Bordo, bet divi – Parīzē. Viens no saslimušajiem – 48 gadus vecs vīrietis, kurš hospitalizēts Bordo, – ceļojis caur slimības perēkli Uhaņu. Visi trīs saslimušie bijuši Ķīnā, turklāt pacienti līdz slimības diagnosticēšanai kontaktējušies ar vairākiem desmitiem cilvēku.

Francijas veselības ministre Agnese Buzīna: ”Mēs zinām, ka šie cilvēki ir kontaktējušies ar citiem cilvēkiem. Konkrēti Bordo pacients, mēs zinām, ka viņam ir bijis kontakts vismaz ar desmit cilvēkiem. Šobrīd darām visu, lai ar viņiem sazinātos ar mērķi pēc iespējas ātrāk veikt parbaudes, lai nepieļautu slimības tālāku izplatīšanos.”

Tomēr, kā atzīst Francijas veselības ministrijā, slimības tālāku izplatīšanos ierobežot ir teju vai neiespējami. ”No Ķīnas Francijā atpakaļ var atgriezties 60 dažādos veidos. Tie nav tikai tiešie reisi uz Parīzi. Var lidot uz Briselei un pēc tam ar vilcienu vai privāto automašīnu atgriezties Francijā. Līdz ar to šī plūsma ir nekontrolējama,” teic Francijas veselības ministre

Francijā izdots brīdinājums visiem ceļotājiem, kuri atgriežas no Ķīnas – rūpīgi sekot līdzi veselības stāvoklim. Gadījumos, ja parādās slimības simptomi iedzīvotāji tiek aicināti uzreiz saukt neatliekamo medicīnisko palīdzību uz mājām.

Tikmēr Ķīnā epidēmija strauji izplatās. Vīrusa upuru skaits jau pārsniedzis 40, bet inficējušies teju 1500. Reaģējot uz nekontrolējamo slimības izplatīšanos – Jaunā gada svinību priekšvakarā Ķīna paziņojusi par valsts mēroga pasākumu plānu, kura mērķis ir identificēt un nekavējoties izolēt vilcienu, autobusu un lidmašīnu pasažierus, kuri varētu būt inficējušies ar jauno koronavīrusu. Tikmēr Honkongā izsludināta ārkārtas situāciija.

‘Mēs nekavējoties esam uzsākuši stingru imigrācijas kontroli. Pirmkārt, mēs gatavojamies pārtraukt lidojumus un ātrgaitas vilcienus starp Uhaņu un Hubei provincēm. Pārbaudīsim visus, kas ierodas no epidēmijas skartajām teritorijām. Mēs kontrolēsim visas ostas. Atcelsim visus kultūras un sporta pasākumus. Mēs atcelsim visus lielos pasākumus. Šodien esam izdevuši rīkojumu pagarināt skolēnu brīvlaiku līdz 17. februārim,” saka Honkongas valdības vadītāja Kerija Lama.

Steidzamības kārtā Ķīnā tiek būvētas arvien jaunas medicīnas iestādes. Jau vēstīts par 1000 pacientiem domātas slimnīcas būvniecību – sestdien uzsākta vēl vienas medicīnas iestādes būvniecība, kurā paredzēta vieta 1300 cilvēkiem.

Tikmēr slimības perēklī Uhaņā turpinās karantīna. Reaģējot uz epidēmiju no turienes evakuēts arī ASV konsulāts. Pilsēta pilnībā apturēta satiksme, slēgti lielveikali un iedzīvotāji aicināti neiziet no mājas. Tur dzīvojošie ir manāmi satraukti, jo drīz sāks beigties arī ēdiena krājumi,

”Man ir pietiekami, lai es kādu laiku nodzīvotu. Bet rezerves beigsies pēc trim, četrām dienām. Teorētiski es varētu pagatavot rīsus nākamajam mēnesim vai diviem un neko citu neēst, bet citiem jau nav nekādu krājumu. Un problēma ir tā, ka šobrīd pilsētā ir atvērts viens veikals, nav transporta līdz ar to nokļūšana veikalā būtu liels izaicinājums,” teic Uhaņas universitātes pasniedzējs no ASV, Džordžs Godvins.

Vīrusa uzliesmojuma dēļ arī Latvijas Ārlietu ministrija aicina valstspiederīgos būt piesardzīgiem, ceļojot uz Ķīnu. Tos, kuriem  ir parādījušies simptomi, ministrija aicina vērsties pie ārsta un informēt par savu ceļojumu un kontaktpersonām.