Bijušajam “Nissan” un “Renault” īpašniekam izdevies aizmukt no Japānas, slēpjoties kastē

20 komentāri
Bijušajam “Nissan” un “Renault” īpašniekam izdevies aizmukt no Japānas, slēpjoties kastē
REUTERS/SCANPIX

2019.gada decembrī bijušais “Nissan” un “Renault” automašīnu kompāniju īpašnieks sasiets iegūlās kastē un gaidīja, kad varēs aizmukt no Japānas.

Karloss Gosns atceras, ka lidmašīnai bija paredzēts izlidot no Japānas pl.23. un 30 minūtes, kuras viņam nācās pavadīt ieslēgtam kastē, gaidot, kad lidmašīna pacelsies. Šīs 30 minūtes esot bijušas garākās viņa mūžā.

Gosns britu raidsabiedrībai BBC atklāja, ka slēpies mūzikas instrumenta kastē un pārvietojies Tokijas ielās ģērbjoties pavisam vienkāršos džinsos un kedās.

Gosns tika apcietināts 2018.gada novembrī pēc tam, kad ”Nissan” kompānija izvirzīja pret Gosnu apsūdzību par nepatiesas algas norādīšanu un uzņēmuma līdzekļu nesankcionētu lietošanu, kuru pats Gosns noliedz.

Tajā laikā Gosns bija japāņu automašīnu ražotāja priekšsēdētājs, kā arī Francijas ”Renault” priekšsēdētājs un trīspusējās alianses starp ”Renault”, ”Nissan” un ”Mitsubishi” vadītājs.

Aprakstot savu, nu jau trīs gadus atpakaļ notikušo, arestu Tokijas lidostā Gosns apgalvo, ka ”Tas bija kā tikt notriektam ar autobusu vai notikt kaut kam ļoti traumatizējošam.” Gosns tika aizvests uz Tokijas ieslodzījuma centru, kur viņam tika izsniegtas cietuma drēbes un pārvests uz ieslodzījuma kameru.

”Pēkšņi man bija jāiemācās dzīvot bez pulksteņa, datora, telefona, jaunākajām ziņām un pat bez pildspalvas,” atceras Gosns.

Vairāk kā gadu Gosns pavadīja daudz laika ieslodzījumā vai tika turēts mājas arestā Tokijā. Nevienam nebija skaidrs, kad tiesa varētu notikt – satraukums bija par to, ka tas varētu ilgt vairākus gadus. Ja Gosns tiktu notiesāts, viņam piespriestu 15 gadu ilgu cietumsodu valstī, kura notiesāšanas procents ir 99,4.

”Plāns bija tāds, ka es nedrīkstēju radīt savu seju, tāpēc man bija kaut kur jāslēpjas. Un vienīgais veids, kā es to varēju izdarīt, bija ielīst kastē vai bagāžā, lai mani neviens nevarētu ne redzēt, ne atpazīt,” stāsta Gosns.

Viņš apgalvo, ka mūzikas instrumenta kastes izmantošana bija loģiskākais risinājums, jo tieši tajā laikā Japānā notika daudz koncertu.

Gosnam bija jānomaina savs ikdienišķais stils no dārga uzvalka uz pavisam vienkāršu stilu – džinsiem un kedām.

Mājas aresta laikā Gosns devās nopirkt jaunas, neuzkrītošas drēbes un no Tokijas uz Osaku, kur viņu jau gaidīja privātā lidmašīna, aizceļoja ar vilcienu. Turpat netālu kādā viesnīcā viņu jau gaidīja mūzikas instrumenta kaste. No viesnīcas kāds tēvs un dēls, kuri uzdevās par mūziķiem, nogādāja viņu lidostā. Kopumā Gosns kastē pavadīja apmēram pusotru stundu.

Turcijā Gosns pārsēdās lidmašīnā uz Beirūtu. Tā kā Japānai ar Libānu nav noslēgts izdošanas līgums, Gosns drīkst palikt Libānā, bet tēvam un dēlam, kas viņam palīdzēja, nu Japānā ir jāizcieš 3 gadu cietumsods.

20 komentāri