Komentāri
Bijušais SVF vadītājs stājas tiesas priekšā par apsūdzībām sutenerismā
FOTO: SCANPIX

Par apsūdzībām sutenerismā tiesas priekšā stājies bijušais Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektors Dominiks Štrauss-Kāns. Pirms četriem gadiem viņš ar lielu skandālu atkāpās no amata, jo tika apsūdzēts par mēģinājumu izvarot viesnīcas istabeni.

2011.gadā milzu skandālu piedzīvoja Dominiks Štrauss-Kāns, toreizējais Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektors. Viņš bija spiests atkāpties no sava  amata, jo tika apsūdzēts par mēģinājumu izvarot Ņujorkas viesnīcas istabeni. Lai gan pēcāk viņam izdevās ar sievieti panākt izlīgumu, pār Štrausu-Kānu nobira virkne citu apsūdzību saistībā ar seksuāla rakstura noziegumiem.

Tiesas priekšā Francijā Štrauss-Kāns stājas par apsūdzībām sutenerismā. 65 gadus vecais Štrauss-Kāns tiek apsūdzēts par dalību Lillē bāzētā organizētās noziedzības tīklā, kas apgādājis ar prostitūtām augstas klases klientus.

Likums paredz, ka šādā  apsūdzībā maksimālais sods ir 10 gadi apcietinājumā un 1, 5 miljonu eiro liela soda nauda.

Nopratinātās prostitūtas apgalvo, ka 2010. un 2011.gadā Štrauss-Kāns izmantojis viņu pakalpojumus  kādā luksusa viesnīcā Parīzē, kā arī restorānos Francijas galvaspilsētā un arī Vašingtonā.

Bijušais SVF izpilddirektors atzinies, ka Lillē piedalījies orģijās, bet apgalvo, ka nav zinājis, ka daudzas sievietes tur bijušas prostitūtas.

Lasi vēl