Bijušais Krievijas dubultaģents saindējies ar nezināmu vielu

1 komentārs
Bijušais Krievijas dubultaģents saindējies ar nezināmu vielu
Foto: AP / LETA

Bijušais Krievijas izlūkdienesta virsnieks, kurš Krievijā 2006. gadā tika notiesāts par spiegošanu britu labā un vēlāk apmainīts, Lielbritānijā saindējies ar nezināmas izcelsmes vielu un kritiskā stāvoklī nogādāts slimnīcā.

66 gadus vecais Sergejs Skripaļs un kāda 33 gadus veca sieviete nogādāta slimnīcā pēc tam, kad abi svētdien, 4. martā, tika atrasti iepirkšanās centrā, kur viņi bija zaudējuši samaņu.

“Abām personām nav redzamu ievainojumu. Pašlaik viņi tiek ārstēti, jo ir aizdomas par saskarsmi ar nezināmu vielu. Viņi abi šobrīd kritiskā stāvoklī ir ievietoti intensīvās terapijas nodaļā. Tas nav pasludināts par uzbrukumu, tāpēc es lūgšu izvairīties no spekulācijām,” norāda Lielbritānijas policijas pārstāvis Kreigs Holdens.

Analītiķi šo gadījumu salīdzina ar Kremļa kritiķa Aleksandra Ļitviņenko noindēšanu ar radioaktīvo poloniju 2006. gadā Londonā.

Jāatgādina, ka Skripaļs bija viens no 14 spiegiem, kurus Krievija un Vašingtona apmainīja 2010. gadā lielākajā šāda veida apmaiņā kopš Aukstā kara laikiem. 2006. gadā Krievijā viņš tika notiesāts uz 13 gadiem cietumā par spiegošanu Lielbritānijas labā. Pēc atbrīvošanas Krievijā viņš pārcēlās uz dzīvi Lielbritānijā.

1 komentārs