Biedrība: Žurnālista Romāna Protaseviča nolaupīšanu īstenojušas Baltkrievijas varasiestādes

4 komentāri
Biedrība: Žurnālista Romāna Protaseviča nolaupīšanu īstenojušas Baltkrievijas varasiestādes
EPA/SCNAPIX

Baltkrievijas varasiestādes, rupji pārkāpjot starptautiskās aviosatiksmes drošības normas un pakļaujot dzīvības briesmām lidmašīnas pasažierus, veikušas žurnālista Romāna Protaseviča nolaupīšanu, uzskata biedrībā “Latvijas PEN”.

Biedrība uzsvēra, ka žurnālistu vajāšana ir nepieļaujama, un aicina Latvijas valdību asi vērsties pret šādu rīcību, pieņemot atbilstošas diplomātiskas sankcijas pret personām, kas atrodas Latvijas teritorijā un ir paudušas atklātu atbalstu noziedzīgajam Aleksandra Lukašenko režīmam Baltkrievijā.

Tāpat biedrība “Latvijas PEN” vēra uzmanību, ka 23.maijā aviokompānijas “Ryanair” lidmašīna “Boeing 737”, kas lidoja reisā “FR4977” no Atēnām uz Viļņu, saņēma paziņojumu par to, ka tā ir mīnēta, un piespiedu kārtā Baltkrievijas iznīcinātāja pavadībā tika nosēdināta Minskas lidostā, kur Baltkrievijas Valsts drošības dienesta (VDK) darbinieki arestēja pasažieri Protaseviču – 26 gadus veco baltkrievu žurnālistu, blogeri un bijušo “Telegram” kanāla “Nexta” redaktoru, “Telegram” kanāla “Galvas smadzeņu Baltkrievija” vadītāju, kam izvirzītas apsūdzības pēc trim Baltkrievijas kriminālkodeksa pantiem: par masu nemieru organizēšanu, par darbībām, kas rupji pārkāpj sabiedrisko kārtību, un par sociālā naida kurināšanu pēc profesionālām pazīmēm.

2020. gada novembrī Baltkrievijas VDK Protaseviču iekļāva teroristu sarakstā. 2021. gada februārī Baltkrievijas Ģenerālprokuratūra pieprasīja Polijai izdot Protaseviču, kurš šajā valstī bija lūdzis politisko patvērumu.

Lasi vēl:

4 komentāri