Komentāri

Finansiālā situācija Grieķijā ar katru dienu turpina pasliktināties, tomēr skaidrs risinājums samilzušajai valsts parādsaistību krīzei joprojām nav rasts. Iespējams, šonedēļ tiks panākta vienošanās par jauna aizdevuma ieskaitīšanu Atēnu kontos, tomēr solīto reformu plānu Grieķija tā arī nav sagatavojusi.

Meklēt risinājumu finanšu krīzei Grieķijas premjers Alekis Ciprus ieradies Berlīnē, kur tikšanās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli ilga 5 stundas. Nekādu būtisku izrāvienu samilzušo problēmu risināšanā gan sarunas nedeva.

”Es to skaidri esmu norādījusi Briselē un gribu to pateikt arī tagad – ir svarīgi panākt, lai ekonomikas parametri ir pareizi. Tas, kādas reformas jāveic, ir jādiskutē Grieķijas valdībai. Vācija nebūs tā, kas pateiks, vai reformu programma ir pietiekama. To izvērtēs starptautiskas institūcijas un lēmumu pieņems eiro grupa,” norādīja Merkele.

Vienlaikus Grieķijas premjers norādīja, ka iepriekšējo gadu glābšanas programma nav bijusi “veiksmes stāsts” un nepieciešama jauna politiskā kombinācija, lai mazinātu ekonomiskās un sociālās problēmas.

Tāpat Grieķija neatkāpjas no prasības Vācijai kompensēt nacistu pastrādātos noziegumus Otrā pasaules kara laikā. Vācija gan šo jautājumu uzskata par jau sen nokārtotu.

Tikmēr Grieķijas finansiālais stāvoklis ik dienu turpina pasliktināties, un Atēnas gaida kārtējo palīdzības maksājumu 7 miljardu eiro apmērā. Apmaiņā pret to jau pirms mēneša Grieķija solīja likt galdā jaunu strukturālo reformu plānu. Tagad tā apņēmusies to prezentēt līdz pirmdienai.

Šobrīd ir skaidrs, ka Grieķijas vecos parādus aizdevēji norakstīt negrasās, vienlaikus jūtams, ka Grieķijas sākotnēji kategoriskā nostāja pēdējās dienās mainījusies. Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs izteicies, ka jaunu vienošanos puses varētu panākt jau šonedēļ.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl