Bez bērnu vakcinēšanas nebūs pūļa imunitātes, norāda Vācijas Imunoloģijas biedrība

33 komentāri
Bez bērnu vakcinēšanas nebūs pūļa imunitātes, norāda Vācijas Imunoloģijas biedrība
AFP/SCANPIX

Pūļa imunitāti, domājams, nebūs iespējams sasniegt berz bērnu un pusaudžu vakcinācijas, atzinusi Vācijas Imunoloģijas biedrība (DGfI).

“Tradicionāli tiek pieņemts, ka pūļa imunitāte iestāsies, kad 60 līdz 70% no populācijas ir pasargāti pret patogēnu. Taču tas paredz, ka patogēns šajos indivīdos nespēj vairoties,” mediju grupas “Funke” laikrakstu otrdien publicētajā intervijā norādījis DGfI viceprezidents Reinholds Fersters.

Lasi vēl – Pusgada laikā neviens pilnībā vakcinēts cilvēks Latvijā nav miris no Covid-19

Taču “Sars-Cov-2” gadījumā situācija ir citāda, jo cilvēki vīrusu var pārnēsāt pat tad, ja tie nav slimi, ja ir vakcinēti un tiem nav simptomu.

Vīrusa Indijas jeb tā dēvētais delta variants šo situāciju vēl vairāk sarežģījis.

“Tas ir daudz lipīgāks. Tas ļoti lielā mērā skar pusaudžus un bērnus,” norādījis eksperts. “Kamēr šī grupa vispār nav potēta vai ir potēta tikai nedaudz, mēs neiegūsim nekādu pūļa imunitāti.”

Saskaņā ar Vācijas Roberta Koha institūta (RKI) aplēsēm, lai tiktu galā ar koronavīrusa Indijas variantu, nepieciešams vakcinēt vismaz 85% populācijas vecuma grupā no 12 līdz 59 gadiem un 90% vecuma grupā virs 60 gadiem.

“Ja šī vakcinācijas pakāpe tiks sasniegta laikus, pieteiktais ceturtais vilnis nākamajā rudenī vai ziemā šķiet mazticams,” teikts pirmdien publicētajā RKI atzinumā.

Līdz šim Vācijas Vakcinācijas pastāvīgā komiteja (Stiko) nav izdevusi vispārējo rekomendāciju bērnu vakcinēšanai, sākot no 12 gadu vecuma. Savukārt bērniem līdz 12 gadiem pagaidām nav apstiprinātas vakcīnas.
33 komentāri