Bērnudārzos Austrālijā sāk ieviest “dubļu mācību”

2 komentāri
Bērnudārzos Austrālijā sāk ieviest “dubļu mācību”
Ilustratīvs foto. (PIXABAY.COM)

Esot dabā, daudziem bērniem patīk spēlēties peļķēs vai dubļos, par ko ne visi vecāki gan ir sajūsmā. Taču Austrālijas eksperti apgalvo, ka šādas rotaļas dabā bērniem ļauj apgūt svarīgas prasmes. Tāpēc Austrālijas bērnudārzos sāk ieviest “dubļu mācību”.

Lai gan daudziem šāda nodarbe var šķist nepieņemama, Austrālijas pedagogi ir pārliecināti, ka bērniem tas palīdz apgūt jaunas prasmes.

Bērnudārzā viena diena nedēļā tiek atvēlēta laika pavadīšanai ārā, kad audzēkņiem tiek dota iespēja spēlēties dubļos. Šim mērķim speciāli ierīkota dubļu bedre. Un šeit neviens neceļ traci par dubļos nosmērētiem zābakiem vai nobrāztiem ceļgaliem. Gluži pretēji.

Audzinātājas bērniem palīdz sagatavot dubļus, iedrošina tajos spēlēties. Vērojot, kā bērni darbojas, var redzēt, kā viņi papildina savas zināšanas, tā saka audzinātāja.

Šādas rotaļas Austrālijā sāk kļūt par mācību procesa svarīgu sastāvdaļu. Eksperti uzskata, ka bērni šādi apgūst dažādas dzīvē noderīgas prasmes. Piemēram, kā risināt problēmas, kā uzņemties risku un kā par sevi parūpēties, esot pie dabas.

Savukārt pedagogiem tā ir iespēja labāk iepazīt savus audzēkņus. Bet bērniem mācīšanās vēl nekad nav bijusi tik jautra kā tagad.

Kā norāda eksperti, uzturēšanās dabā ir jo sevišķi svarīga tāpēc, ka bērni ikdienā arvien vairāk laika pavada telpās pie datoriem. Tas ir iemesls, kāpēc Austrālijas izglītības iestādes tiek iedrošinātas mācību programmā iekļaut rotaļas dabā.