Berlīnes teroraktu, iespējams, varēja novērst – secināts, ka drošības spēki pieļāvuši rupjas kļūdas

2 komentāri
Berlīnes teroraktu, iespējams, varēja novērst – secināts, ka drošības spēki pieļāvuši rupjas kļūdas
Foto: AFP

Izmeklēšanā par pagājušā gadā Berlīnē notikušo uzbrukumu Ziemassvētku tirdziņam secināts, ka drošības spēki pieļāvuši “rupjas kļūdas”.

Secināts, ka varasiestādes palaidušas garām vairākas iespējas aizturēt un deportēt uzbrucēju tunisieti Anisu Amri, kurš nolaupīja kravas automašīnu un ar to 19. decembrī ietriecās pūlī Berlīnes Ziemassvētku tirdziņā. Berlīnes policija, kas bija brīdināta par Amri kā potenciāli vardarbīgu islāmistu, novēroja viņu tikai darbadienās, bet ne brīvdienās vai svētku dienās. Turklāt novērošana ilga tikai pāris nedēļas, pēc tam tā tika pārtraukta.

“Es neuzskatu, ka pret šādu gadījumu, kā tas ir ar Amri var izturēties kā pret ierastu lietu. Terorisma aizsardzības centrā viņš bija daudz apspriests kā iespējamu uzbrukumu sarīkotājs. Tika pieļautas rupjas kļūdas, kurām nekad nevajadzēja notikt,” saka izmeklētājs Bruno Josts.

24 gadus vecais Amri, kurš iepriekš bija ieslodzīts Itālijā, sazinājās ar radikālajiem islāmistiem un tirgoja narkotikas Berlīnē. Taču viņam izdevās izvairīties no aizturēšanas, mainot dzīvesvietas Vācijā un izmantojot dažādas identitātes.

TOP komentāri

 • Roberts Valenburgs
  0 0 0

  Roberts Valenburgs

  pēc pāris gadiem tieši tā rūnas kad vajadzēja deportēt imigrantus un sargāt labāk valsts robežas
 • Māris Zālītis
  0 0 0

  Māris Zālītis

  Vajag ātrāk domāt, nevis pēcvtam kad ir par vēlu...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl