Berlīnes mēra amata kandidātei anulē doktora grādu

0 Komentāru
Berlīnes mēra amata kandidātei anulē doktora grādu
EPA/SCNAPIX

Vācijas sociāldemokrātu (SPD) Berlīnes mēra amata kandidātei Franciskai Gifaijai saistībā ar apsūdzībām plaģiātismā anulēts doktora grāds, ceturtdien, 10.jūnijā, pavēstīja Berlīnes Brīvā universitāte, par šo lēmumu paziņojot dažas nedēļās pēc tam, kad šo apsūdzību dēļ Gifaija jau bija bija pametusi ministra amatu kancleres Angelas Merkeles valdībā.

Lēmums par doktora grāda anulēšanu pieņemts pēc politiķes 2009.gada diplomdarba izvērtējuma.

Augstskolas padome pieņēmusi “vienbalsīgu lēmumu pēc vispārēja izvērtējuma”, ka Gifaijai grāds piešķirts, “balstoties krāpšanā par zinātniskā darba neatkarību”.

Gifaija paziņojumā noliedza, ka viņai būtu bijis nodoms krāpties, tomēr augstskolas lēmumu akceptē.

Jau laikā, kad Gifaija atkāpās no ministra amata, viņa norādīja, ka tomēr būs SPD kandidāte uz Berlīnes mēra amatu.

SPD šobrīd vada Berlīnes federālās zemes valdību. Kā liecina sabiedriskās domas aptaujas, Berlīnes vēlēšanās par SPD gatavi balsot 20% vēlētāju, bet “zaļajiem” – 25%.

Saistībā ar apsūdzībām plaģiātismā 2011.gadā atkāpās aizsardzības ministrs Karls Teodors cu Gutenbergs, bet 2013.gadā izglītības ministre Annete Šavana.

Līdzīgas apsūdzības 2015.gadā tika celtas Eiropas Komisijas prezidentei Urzulai fon der Leienai, tomēr Hannoveres Medicīnas universitāte viņu attaisnoja, vienlaikus norādot, ka ir “acīmredzami trūkumi” atsauču norādīšanas jomā.

0 Komentāru