Berlīnes Glābšanas dienesta vadītājs: Atmosfēra bija šokējoša

Komentāri
Berlīnes Glābšanas dienesta vadītājs: Atmosfēra bija šokējoša
Foto: AP/Scanpix

Asiņains uzbrukums pirmdien vakarā satricinājis Vācijas galvaspilsētu Berlīni. Kravas automašīnai ietriecoties cilvēku pūlī Ziemassvētku tirdziņā, dzīvību zaudējuši 12, bet ievainoti vēl vairāki desmiti cilvēku.

Incidents noticis Rietumberlīnes centrā pie Ķeizara Vilhelma piemiņas baznīcas, pie tūristu iecienītās Kurfirstendammas ielas, kur ik gadu notiek viens no apmeklētākajiem Ziemassvētku tirdziņiem. Policija notikušo izmeklē kā terora aktu, un aizdomās par tā sarīkošanu aizturēts kāds vīrietis, kurš, visticamāk, nolaupījis kravas automašīnu, nogalinot tās šoferi, kādu Polijas pilsoni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pagaidām neoficiāla informācija liecina, ka aizturētais vīrietis februārī Vācijā ieradies kā patvēruma meklētājs no Afganistānas vai Pakistānas. Pagaidām Drošības dienesti uzrukuma motīvus vai uzbrucēju saistību ar kādu teroristu organizāciju nekomentē. Oficiāli apstiprināta 12 cilvēku nāve, bet vēl daudzu ievainoto stāvoklis ir kritisks.

Svens Gerlings, Berlīnes Glābšanas dienesta vadītājs

Daudzi ievainotie smagā stāvoklī nogādāti slimnīcās. Mēs, protams, ceram, ka viņi izdzīvos, bet nevaram izslēgt, ka bojāgājušo skaits turpinās augt. Atmosfēra bija šokējoša. Šeit ikvienam bija nepieciešama palīdzība.

Tikmēr Vācijas amatpersonas asi nosoda notikušo, bet mierina, ka situācija tiek kontrolēta un nekas neliecina par tās atkārtošanos.

Andreass Geisels, Berlīnes iekšlietu ministrs

Glābšanas dienesti, mediķi un policija veic ievērojamu darbu. Notikušais ir kaut kas šausmīgs. Mūsu sabiedrība šeit pulcējās, lai mierā un laimē svinētu Ziemassvētkus. Tas, kas šeit notika, to visu iznīcināja. Bet tomēr – ir pāragri izdarīt secinājumus un mainīt mūsu dzīvesveidu.

Notikuma vietā joprojām strādā simtiem policijas darbinieku, slēgta tuvējā apkārtne un visā Berlīnē pastiprināta drošība.

Foto

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl