Berlīnes Glābšanas dienesta vadītājs: Atmosfēra bija šokējoša

Komentāri
Berlīnes Glābšanas dienesta vadītājs: Atmosfēra bija šokējoša
Foto: AP/Scanpix

Asiņains uzbrukums pirmdien vakarā satricinājis Vācijas galvaspilsētu Berlīni. Kravas automašīnai ietriecoties cilvēku pūlī Ziemassvētku tirdziņā, dzīvību zaudējuši 12, bet ievainoti vēl vairāki desmiti cilvēku.

Incidents noticis Rietumberlīnes centrā pie Ķeizara Vilhelma piemiņas baznīcas, pie tūristu iecienītās Kurfirstendammas ielas, kur ik gadu notiek viens no apmeklētākajiem Ziemassvētku tirdziņiem. Policija notikušo izmeklē kā terora aktu, un aizdomās par tā sarīkošanu aizturēts kāds vīrietis, kurš, visticamāk, nolaupījis kravas automašīnu, nogalinot tās šoferi, kādu Polijas pilsoni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pagaidām neoficiāla informācija liecina, ka aizturētais vīrietis februārī Vācijā ieradies kā patvēruma meklētājs no Afganistānas vai Pakistānas. Pagaidām Drošības dienesti uzrukuma motīvus vai uzbrucēju saistību ar kādu teroristu organizāciju nekomentē. Oficiāli apstiprināta 12 cilvēku nāve, bet vēl daudzu ievainoto stāvoklis ir kritisks.

Svens Gerlings, Berlīnes Glābšanas dienesta vadītājs

Daudzi ievainotie smagā stāvoklī nogādāti slimnīcās. Mēs, protams, ceram, ka viņi izdzīvos, bet nevaram izslēgt, ka bojāgājušo skaits turpinās augt. Atmosfēra bija šokējoša. Šeit ikvienam bija nepieciešama palīdzība.

Tikmēr Vācijas amatpersonas asi nosoda notikušo, bet mierina, ka situācija tiek kontrolēta un nekas neliecina par tās atkārtošanos.

Andreass Geisels, Berlīnes iekšlietu ministrs

Glābšanas dienesti, mediķi un policija veic ievērojamu darbu. Notikušais ir kaut kas šausmīgs. Mūsu sabiedrība šeit pulcējās, lai mierā un laimē svinētu Ziemassvētkus. Tas, kas šeit notika, to visu iznīcināja. Bet tomēr – ir pāragri izdarīt secinājumus un mainīt mūsu dzīvesveidu.

Notikuma vietā joprojām strādā simtiem policijas darbinieku, slēgta tuvējā apkārtne un visā Berlīnē pastiprināta drošība.

Foto

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl