Komentāri
Berlīnē sāk neparastu iniciatīvu, lai samazinātu vienreizlietojamo kafijas krūzīšu piesārņojumu

Lai cīnītos ar vidi piesārņojošām vienreizlietojamajām kafijas krūzītēm, Vācijā uzsākta kāda interesanta iniciatīva. Tur izveidota krūzīšu apmaiņas programma.

Laiki, kad kafijas pauze nozīmēja kafijas pasūtīšanu kafejnīcā un tasītes iztukšošanu turpat uz vietas, ir sen pagājuši. Šobrīd cilvēki izvēlas taupīt laiku un melno možuma eliksīru malkot pa ceļam uz darbu, skolu vai vienkārši pastaigājoties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Papīra krūzītes, kurās tiek iepildīta kafija, katrā ziņā nav tas videi draudzīgākais atkritums, kuru pēc dzēriena pabeigšanas nomest zemē. Tomēr vairāku pilsētu ielās brīžiem var vērot neskaitāmas tukšās krūzītes, kuras, ja paveicas, tiek savāktas, taču bieži vien tās tiek atstātas novārtā un dabīgā ceļā nesadalās.

Ar šo problēmu cer cīnīties Berlīnes kafejnīcas. Tur izveidota krūzīšu apmaiņas programma. Pirmkārt, pircējiem, iegādājoties kafiju šajās kafejnīcās, par krūzīti jāiemaksā depozīta maksājums – četru eiro apmērā.

Pēc krūzītes iztukšošanas, to var aiznest atpakaļ uz kafejnīcu un saņemt iepriekš iemaksāto naudu. Otrkārt, ja nu kādam tāpat aizmirsies aiznest krūzīti atpakaļ, jauno praksi piekopjošās kafejnīcas krūzītes sākušas veidot no bambusa, kas dabā sadalās daudz ātrāk.

Uzrunātie Berlīnes iedzīvotāji atbalstīja iniciatīvu, norādot, ka kafija viņu dzīvēs ir neatņemama sastāvdaļa un samazināt kaitējumu dabai būtu viņu interesēs.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl