“Ben & Jerry’s” paziņojis par tā saldējuma pārdošanas pārtraukšanu okupētajā Palestīnas teritorijā

0 Komentāru
“Ben & Jerry’s” paziņojis par tā saldējuma pārdošanas pārtraukšanu okupētajā Palestīnas teritorijā
REUTERS/SCANPIX

Saldējuma ražotājs “Ben & Jerry’s” pirmdien, 19. jūlijā, paziņojis, ka pārtrauks pārdot kompānijas ražoto saldējumu okupētajā Palestīnas teritorijā, vēsta “The Forbes”.

Attiecīgais solis seko kā atbildes reakcija aktīvistu gadu ilgajam spiedienam, kas vērsts pret lieliem uzņēmumiem, kas saistīti ar pretrunīgi vērtētajām Izraēlas apmetnēm.

“Lai gan “Ben & Jerry'” saldējumi vairs netiks pārdoti okupētajā Palestīnas teritorijā, mēs paliksim Izraēlā, izmantojot citu vienošanos,” paskaidroja uzņēmums, precīzāk pagaidām detaļas neatklājot, bet norādot, ka būs tam gatavs, noteikti dalīsies ar šo informāciju.

Papildu informācija:

Bens un Džerijs bieži ir vadījuši uzņēmumu, liekot svaru arī uz tādiem jautājumiem kā rasu taisnīgums, globālā sasilšana, bēgļu tiesības un LGBTQ + tiesības. Tomēr tā saikne ar Izraēlas apmetnēm Jordānas Rietumkrastā un Austrumjeruzalemē gadiem ilgi ir izraisījusi progresīvo aktīvistu sašutumu, kuri uzņēmumu apsūdzēja liekulībā par klusēšanā karstajā jautājumā. Spiediens atkal palielinājās nāvējošā Izraēlas un Hamas konflikta laikā maijā.

Pirms 19. jūlija paziņojuma zīmols nebija publicējis informāciju sociālajos medijos kopš maija vidus pēc kritikas saņemšanas par to, ka nav pievērsies tādam tematam kā Izraēlas un Gazas kaujinieku Hamas līderu cīņas.

Fakti

Apvienotās Nācijas apsūdz Izraēlu starptautisko tiesību pārkāpumos, kas liedz okupācijas varai pārvietot savus iedzīvotājus uz karā sagūstītajām teritorijām saskaņā ar Ceturto Ženēvas konvenciju. Tomēr ASV, kas ir viena no tuvākajām Izraēlas sabiedrotajām, šajā jautājumā ir ieņēmusi svārstīgas pozīcijas. Trampa administrācija ievērojami mainīja ASV gadu desmitiem ilgo apmetņu klasifikāciju kā nelikumīgu, un prezidents Baidens vēl nav mainījis politiku.

0 Komentāru