Beļģijas ielās sāk patrulēt karavīri

Komentāri
Beļģijas ielās sāk patrulēt karavīri
(Foto: LETA)

Beļģija sestdien sāka nosūtīt simtiem karavīru patrulēšanai valsts pilsētu ielās pēc policijas izjauktajiem islāmistu šūniņas plāniem slepkavot policistus.

Līdz 300 karavīru tiks pakāpeniski izvietoti galvaspilsētā Briselē un ziemeļu pilsētā Antverpenē, kur ir liela ebreju kopiena, paziņoja Beļģijas premjerministrs Šarls Mišels. “Mobilizētie karavīri būs bruņoti un viņu primārais uzdevums būs novērot noteiktas vietas” un sniegt palīdzību policijai, teikts premjera paziņojumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Karavīri varētu tikt izvietoti arī Beļģijas austrumu pilsētā Vervjē, kur ceturtdien policijas pretterorisma operācijā tika nogalināti divi aizdomās turēti islāmisti.

Policijas reidos visā Beļģijā tika arestēti 13 cilvēki, no kuriem pieciem piektdien tika izvirzītas apsūdzības par līdzdalību teroristu grupas aktivitātēs.  Teroristu mērķis bijis slepkavot policistus visā Beļģijā – kā ielās, tā policijas iecirkņos.

Vairums grupējuma biedru ir Beļģijas pilsoņi. Daži no viņiem laiku pavadījuši Sīrijā. Līdz ar arestiem likvidēta ne tikai teroristu šūniņa, bet arī tās atbalsta tīkls. Vervjē ceturtdien tika nogalināti divi teroristi, kas uz izmeklētājiem sākuši šaut.

Policija tur konfiscēja četras Kalašņikova triecienšautenes, pistoles, sprāgstvielas, munīciju un sakaru iekārtas, kā arī policijas uniformas, viltotus dokumentus un lielu naudas summu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl