Beļģijā veidos latviešu leģionāru piemiņas vietu

Komentāri

Tēlnieks Kristaps Gulbis ieguvis tiesības veidot monumentu Beļģijas pilsētā Zēdelgemā. Pēc Otrā Pasaules kara tur atradās viena no gūstekņu nometnēm, kurā bija liels skaits Latvijas leģionāru.

Iecere par piemiņas vietu Latvijas leģionāriem radās pēc tam, kad Beļģijas televīzijā tika demonstrēta raidījumu sērija par Zēdelgemas pilsētas vēsturi un gūstekņu nometni pēckara gados.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

 

Patriks Arnū
Zēdelgemas pašvaldības pārstāvis

Viena no pirmajām domām bija veidot Brīvības pieminekļa kopiju, kā to gūstekņi jau paveica uzreiz pēc kara. Taču nolēmām, ka šis nebūtu mūsdienīgs risinājums.

 

Metu konkurss tika organizēts sadarbojoties Zēdelgemes pilsētai un Okupācijas muzejam. Lēmums par uzvarētāju bija vienbalsīgs.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl