Komentāri
Beļģijā divu gadu laikā novērsti seši terorakti! Terora draudu līmenis joprojām ir augsts
FOTO: LETA

Eiropa paaugstinātu terora draudu līmenī. Beļģijas varasiestādes nākušas klajā ar informāciju, ka pēdējo divu gadu laikā novērsti seši vērienīgi teroristi. Turklāt ziņas par aizdomīgām aktivitātēm tiek saņemtas katru dienu.

Amatpersonas atklāj, ka Beļģija pret terorismu ir cīnījusies jau 20 gadus, bet, galvaspilsētas Briseles iedzīvotāju skaitam palielinoties, pieaugusi arī sabiedrības daudzveidība un dažādu grupējumu un radikālu kustību skaits.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pērnā gada janvārī policija atklāja teroristiskā grupējuma “Daesh” kaujiniekus, kas, kā vēlāk noskaidrojās, bija saistīti ar islāma ekstrēmistiem, kuri sarīkoja asiņainos teroraktus Parīzē un Briselē. Ar šo pašu grupējumu saistīti teroristi 22. martā sarīkoja uzbrukumu Briseles metro un lidostai, nogalinot 32 cilvēkus.

Pēc šiem uzbrukumiem būtiski palielinājās informācijas apjoms, ko Beļģijas policija un izlūkdienesti ik dienu saņem par aizdomīgām aktivitātēm.

Draudu līmenis Beļģijā joprojām ir augsts, un tāds tiks saglabāts arī Jaunā gada svinību laikā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl