Komentāri
Beļģijā atklāta vislielākā izstāde, kas veltīta Leonardo da Vinči izgudrojumiem
Foto: Scanpix / Reuters

Beļģijas pilsētā Brigē atklāta līdz šim vislielākā izstāde, kas veltīta renesanses laikmeta ģēnija Leonardo da Vinči izgudrojumiem. Pēc da Vinči skicēm tapušās mašīnas izgatavotas ne tikai apskatei, tās var arī iemēģināt dzīvē.

Šī nav pirmā izstāde, kas veltīta itāliešu ģēnija Leonarda da Vinči izgudrojumiem. Taču organizatori ir pārliecināti, kā tā ir vislielākā no līdz šim rīkotajām. Brigē apskatāmas 100 mašīnas, kuras izgudrojis vai uzlabojis viens no izcilākajiem renesanses prātiem. Mašīnas tapušas pēc 500 gadus vecajām da Vinči atstātajām skicēm.

Tostarp ir putnam līdzīgā lidmašīna, kas radīta oriģināli paredzētajā lielumā. Citi modeļi tapuši samazinātā formā, izmantojot renesanses laikmetā pieejamos izejmateriālus, lielākoties koku.

Foto

Leonardo da Vinči daudz pievērsies arī ieročiem un transporta līdzekļiem. Starp atstātajām skicēm saskatāmi pirmsākumi gan mūsdienu helikopteram un lidmašīnai, gan zemūdenei, arī pārvietojamiem tiltiem.

Briges “Ekspo centra” apmeklētājiem ir iespēja arī dažas no mašīnām izmēģināt. Izstādē var baudīt dažus no slavenākajiem itāliešu ģēnija mākslas darbiem trīs dimensiju formātā, kā arī palauzīt galvu ap izgudrotāja atstātajiem kodiem.

Leonardo da Vinči izstāde Brigē apmeklētājiem būs atvērta pusgadu, tad tā ceļos uz Stambulu, pēc tam plānā paredzētas pieturvietas Tuvajos Austrumos, Āzijā un Amerikas Savienotajās Valstīs.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl