Komentāri
Beļģijā atklāta vislielākā izstāde, kas veltīta Leonardo da Vinči izgudrojumiem
Foto: Scanpix / Reuters

Beļģijas pilsētā Brigē atklāta līdz šim vislielākā izstāde, kas veltīta renesanses laikmeta ģēnija Leonardo da Vinči izgudrojumiem. Pēc da Vinči skicēm tapušās mašīnas izgatavotas ne tikai apskatei, tās var arī iemēģināt dzīvē.

Šī nav pirmā izstāde, kas veltīta itāliešu ģēnija Leonarda da Vinči izgudrojumiem. Taču organizatori ir pārliecināti, kā tā ir vislielākā no līdz šim rīkotajām. Brigē apskatāmas 100 mašīnas, kuras izgudrojis vai uzlabojis viens no izcilākajiem renesanses prātiem. Mašīnas tapušas pēc 500 gadus vecajām da Vinči atstātajām skicēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tostarp ir putnam līdzīgā lidmašīna, kas radīta oriģināli paredzētajā lielumā. Citi modeļi tapuši samazinātā formā, izmantojot renesanses laikmetā pieejamos izejmateriālus, lielākoties koku.

Foto

Leonardo da Vinči daudz pievērsies arī ieročiem un transporta līdzekļiem. Starp atstātajām skicēm saskatāmi pirmsākumi gan mūsdienu helikopteram un lidmašīnai, gan zemūdenei, arī pārvietojamiem tiltiem.

Briges “Ekspo centra” apmeklētājiem ir iespēja arī dažas no mašīnām izmēģināt. Izstādē var baudīt dažus no slavenākajiem itāliešu ģēnija mākslas darbiem trīs dimensiju formātā, kā arī palauzīt galvu ap izgudrotāja atstātajiem kodiem.

Leonardo da Vinči izstāde Brigē apmeklētājiem būs atvērta pusgadu, tad tā ceļos uz Stambulu, pēc tam plānā paredzētas pieturvietas Tuvajos Austrumos, Āzijā un Amerikas Savienotajās Valstīs.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl