Belfāstā turpinās sadursmes protestētāju un policijas vidū

0 Komentāru
Belfāstā turpinās sadursmes protestētāju un policijas vidū
EPA/SCANPIX

Ziemeļīrijā jau nedēļu notiek dažāda mēroga protestētāju sadursmes ar policiju – pagājušajā naktī nācās ietot arī ūdendslielgabalu, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Kopš gadsimtu mijas Ziemeļīrijā nereti uzplaiksnījušas sadursmes un vardarbība nacionālistu un lojālistu vidū. Cieš arī policija – nedēļas laikā savainoti vismaz 50 likumsargi. Liela daļa protestētāju ir jaunieši, kuri viens otra un policijas virzienā raida akmeņus, pudeles un degmaisījumus.

Kopienu vidū vēl ar vien nav pilnībā sadzijušas “rētas”, kas uzplēstas konfliktu laikā 70. gados, taču šoreiz klāt arī niknums par “Brexit” procesa radītajiem tirdzniecības šķēršļiem.

Belfāstas rietumdaļas kopienas līderis Šons Marejs

“Ielās ir izgājuši jaunieši. Lielākā daļa no viņiem ir labi cilvēki un nepiedalās šādās aktivitātēs, bet daļa… aktīvi iesaistās. Ir grūti ar viņiem ko sarunāt – šie cilvēki ir neizdevušās izglītības sistēmas produkti, viņi šeit neredz darba iespējas. Pie mums jebkāds risinājums ir sarežģīts.”

Policija pagaidām piesardzīgi uzrauga gan nacionālistu, gan lojālistu grupas, lai tās nešķērso vietējiem labi zināmās kopienu apkaimju robežas. Politiskie līderi aicina pārtraukt nesaskaņas izpaust vardarbīgā ceļā.

Lielākās sadursmes aizvadītās nedēļas laikā novērotas protestantu (unionistu/lojālistu) apkaimēs. Tur cilvēki iebilst pret pēc “Brexit” izstrādātajiem tirdzniecības sarežģījumiem. Tāpat mazinās partiju uzticība un sadarbība vietējā parlamenta partiju vidū – tur pagaidām vairākums ir unionistu spēkiem.

0 Komentāru