Beirūtas ostas amatpersonām pieprasa mājas arestu

0 Komentāru
Beirūtas ostas amatpersonām pieprasa mājas arestu
AFP/SCANPIX

Beirūtas ostas amatpersonām, kas bija atbildīgas par ostas noliktavā glabāto amonija nitrātu, kas, pēc visa spriežot, otrdien izraisīja nepieredzēti postošu sprādzienu, nosakāms mājas arests, trešdien paziņoja Libānas Ministru kabinets.

Atbilstoši jaunākajām aplēsēm traģēdijā dzīvību zaudējuši 135 cilvēki, bet aptuveni 5000 ievainoti, Libānas raidorganizācija MTV citē veselības ministra Hamada Hasana teikto. Turpinās bezvēsts pazudušo meklēšana.

Lasi vēl – ”Tā bija elle. Cilvēki kliedza, mēs tikām izmētāti…” Vietējie stāsta par sprādzienu Beirūtā

“Augstākā militārā administrācija pieprasa noteikt mājas arestu visiem tiem, kas kopš 2014. gada jūnija līdz eksplozijas dienai pārzināja amonija nitrāta glabāšanas un apsargāšanas jautājumus, kā arī dokumentu pārbaudi,” pēc valdības sēdes pavēstīja informācijas ministrs Manals Abdussamads.

Kabinets arī Beirūtā pasludina divu nedēļu ārkārtas stāvokli. Militārā administrācija būs atbildīga par drošības garantēšanu, sacīja ministrs.

Beirūtā pēc spēcīgā sprādziena ostā bez pajumtes palikuši līdz 300 000 cilvēku, eksplozijai nopostot daudzas ēkas, trešdien pavēstīja pilsētas gubernators Marvans Abuds.

Abuds atklāja, ka 2014. gadā drošības dienestu ziņojumā brīdināts par sprādziena iespējamību Libānas galvaspilsētā, jo ļoti eksplozīvi materiāli netiek glabāti tādā veidā, lai garantētu sabiedrības drošību.

Pēc viņa teiktā, nodarīto zaudējumu apmērs svārstās starp trim līdz pieciem miljardiem dolāru vai varbūt vairāk.

Libānas premjerministrs Hasans Diabs otrdien paziņoja, ka eksplodējušas 2750 tonnas lauksaimniecības mēslojuma amonija nitrāta, kas sešus gadus glabājās kādā ostas noliktavā.

Lasi vēl – Mediji: Beirūtā eksplodējusī amonija nitrāta krava konfiscēta uz Krievijas pilsonim piederoša kuģa

0 Komentāru