Komentāri
Bēgļu uzņemšanas kvotas noraida ne vien Latvija, bet vēl četras Eiropas valstis
AFP/LETA

Latvija nav vienīgā Eiropas Savienības valsts, kas atturīgi iestājas pret bēgļu uzņemšanas kvotām. Par spīti Vācijas brīdinājumiem par to, ka šis ir “vislielākais izaicinājums” Eiropas Savienības vēsturē, tā dēvētā Višegradas četrinieka valstu ārlietu ministri šodien noraidīja Eiropas Komisijas  ierosinātās imigrantu uzņemšanas kvotas.

Par Višegradas valstīm dēvē Poliju, Ungāriju, Čehiju un Slovākiju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vācijas ārlietu ministrs šodien centās pārliecināt Centrāleiropas valstis, ka ir jāvienojas par godīgu veidu, kā savā starpā sadalīt pieaugošo bēgļu skaitu, jo viņa valsts vienatnē to nespēj izdarīt. Taču par spīti Franka Valtera Šteinmeiera centieniem, tā dēvētais Višegradas četrinieks saglabāja noraidošu pozīciju.

“Mēs esam pārliecināti, to es saku Čehijas Republikas un – es domāju – arī mūsu partneru vārdā, ka mums ir jāsaglabā kontrole pār to, kā mēs izlemjam, cik daudz cilvēku mēs varam uzņemt,” pauda Čehijas ārlietu ministrs.

Kamēr Polija ir paziņojusi, ka varētu uzņemt vairāk bēgļu nekā iepriekš apņēmusies, Ungārija apgalvo, ka vispār nav jēgas runāt par kvotām, kamēr Eiropa nespēj aizsargāt savas robežas. Arī Polija norāda, ka kvotām jābūt brīvprātīgām, jo tas ir tikai viens no aspektiem, kā tikt galā ar bēgļu krīzi.

“Mēs nevaram visu laiku runāt tikai par šiem skaitļiem un to, kā mēs sadalīsim šos skaitļus. Ir svarīgi runāt par Eiropas robežu drošību,” pauda Polijas pārstāvis.

Tikmēr Slovākijas ārlietu ministrs atgādināja, ka patvēruma meklētājiem viņa valsts neinteresē.
“Mēs te runājam par kvotām, taču mēs nerunājam par pamata skaitli, no kā tās ir radušās. Es domāju, ka ir vietā pavaicāt, kāda ir Eiropas Savienības kopējā bēgļu uzņemšanas kapacitāte? Ja tas ir pirmais solis, tad ir vietā pavaicāt, cik daudz soļu vēl būs un kur tie mūs novedīs? Otra lieta ir tā, ka Slovākija ir tikai tranzītvalsts, imigranti negrib palikt Slovākijā. Mums šogad bija 130 lūgumi pēc patvēruma, bet Vācijā 218 tūkstoši,” viņš norādīja.

Čehijas, Slovākijas Ungārijas un Polijas ārlietu ministri šodien vienojās par vairākiem punktiem saistībā ar migrantu krīzi – tostarp drošu patvērumu izveidi, ārējo robežu aizsardzību un nepieciešamību izveidot sarakstu ar drošām valstīm, kur migrantus sūtīt atpakaļ. Ungārija jau ir deklarējusi, ka tās kaimiņvalsts Serbija ir droša valsts tiem cilvēkiem, kas bēg no kara, tāpēc tai ir tiesības viņus sūtīt atpakaļ uz Serbiju.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl