Komentāri
Bēgļu tīņiem kādā Somijas pilsētā aizliedz apmeklēt baseinu, jo viņi lūr sieviešu dušās
lemonjenny / Flickr

Gados jauniem bēgļiem mierīgajā Somijas ziemeļu pilsētā Oulu liegts apmeklēt baseinu uz divām nedēļām. Šāds aizliegums piemērots tādēļ, ka viņi baseina apmeklējumu izmantojuši, lai koķetētu ar sievietēm, un ir pat bijuši tādi gadījumi, kad bēgļu zēni mēģinājuši iezagties sieviešu dušas zonā, vēsta Somijas nacionālais medijs YLE.

Oulu pilsētas Sporta departaments nolēmis reaģēt uz dažu indivīdu izdarībām baseinā un aizliedzis pilnīgi visiem gados jauniem patvēruma meklētājiem divas nedēļas apmeklēt baseinu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jezga sākusies divu puišu dēļ – 16 un 17 gadus vecie bēgļi ienākuši sieviešu dušās, neņemot vērā pie tām izliktās norādes, ka tās paredzētas tikai sievietēm. Oulu Sporta departamenta vadītājs šo uzvedību jau nosaucis par “briesmīgu” – tā satraukusi ne vien vietējās peldētgribētājas, bet arī baseina apkalpojošo personālu.

“Kad Somijā ej uz baseinu, tu nāc peldēt, nevis darīt ko citu,” tā akcentē Oulu Sporta departamenta vadītājs. Peldbaseina darbinieki novērojuši arī tādu parādību, ka bēgļi uz baseinu nāk grupās, un tad vēro peldētājus, kas, kā Somijā un citviet Eiropā, ierasts, aktīvi peld no vienas baseina puses uz otru.

Jau iepriekš citādi mierīgajos Somijas ziemeļos bēgļu uzvedība radījusi neizpratni vietējos. Lai iemācītu patvēruma meklētājiem Skandināvijas valsts uzvedības tradīcijas un normas, vietējais jauniešu centrs sācis filmēt pamācošus videomateriālus, kuros, piemēram, uzskatāmi parādīts, kā jārīkojas dažādās situācijās. Piemēram, stāvot rindā, ir jāgaida sava kārta, nevis jālien rindas priekšgalā. Tāpat izskaidrots, ka, ejot pa ielu, pretimnācējiem somi ir pieraduši pieklājīgi dot ceļu, vēsta YLE.

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl