9 komentāri

Bēgļu straume uz Eiropa kļūs tikai lielāka, un arī terorisma draudi pieaugs. Par to Eiropas politiķus un viedokļu līderus brīdina ietekmīgais Irākas šeihs Džamals al Dhari.

Viņš izvēlējies Rīgu par savas labdarības organizācijas Miera vēstnieki Irākai mītnes vietu. TV3 ziņām izdevās ar viņu tikties Berlīnē, semināra laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šeihs Latvijai sola atvest un atmaksāt desmit ekspertus un tulkus, kas spētu komunicēt ar bēgļiem un tos identificēt.

Šeihs Džamals al Dhari Latvijā nemanāmi darbojas gadu, kopš saņēma uzturēšanas atļauju un izveidoja biedrību Miera vēstnieki Irākai, kas atrodas Rīgā un darbojas visā Eiropā.

Al Dhari ir 14 miljonus lielās Al Zoba cilts līderis. Viņi ir opozīcijā šiītu reliģiskā grupējuma vadītajai Irākas valdībai. Tā jau gadiem netiek galā ar dažādiem ekstrēmistu grupējumiem, tostarp sunnītu pārstāvēto Islāma valsti.

Pēc viņa teiktā, bēgļu masas ir rezultāts teroram, kas pārņēmis viņa dzimto Irāku un Sīriju. Viņaprāt, ja nesekos adekvāta rīcība, situācija Eiropā kļūs tikai sliktāka.

Irākā šobrīd ir divas ideoloģijas – viena ir sunnīti, otra šiītu, un abas ir ekstrēmisma pārņemtas. Tās karo savā starpā, un cieš vienkāršie cilvēki, kuri no Irākas un Sīrijas bēg uz Eiropu. Rietumiem strauji jārīkojas un jāpanāk, ka sākas samierināšanās process, citādi bēgļu straumes nekad neapstāsies, tāpat kā teroristu uzbrukumi. Islāma pasaulē šobrīd ir miljards dusmīgu cilvēku. Viņi var jebkurā brīdī pāriet tiešā uzbrukumā, un tā būtu katastrofa Eiropai.

Dzīves apstākļi Irākā un Sīrijā šobrīd esot neciešami. Pilnībā iznīcināta infrastruktūra pilsētās. Valstīs ir nafta, bet nav ūdens. Cilvēki tiek terorizēti.

 

Šeihs atklāj, ka pabijis Muceniekos. Pēc sarunas ar tur mītošajiem irākiešiem viņš secinājis, ka daļa no viņiem nav tie, par ko uzdodas.

Tiekoties ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, viņš piedāvājis atvest un apmaksāt aptuveni 10 tulkus.

Es nevaru pateikt, viņi ir vai nav kara bēgļi, taču mēs apsolām dalīties ar savu pieredzi un pieaicināt ekspertus no Tuvajiem Austrumiem, kuri palīdzētu Latvijas vadībai saprast, kas viņi ir, vai kāds rada draudus valsts drošībai.

Skaties video!

TOP komentāri

 • ES
 • ieva
  +4 +4 0

  ieva

  vēsturē jau bijis , ka armijai pa priekšu dzen sievietes un bērnus !
 • Lilita
  +2 +2 0

  Lilita

  Sodien aptaujaju vairakus cilvekus un viniem ir bail iet uz krastmalu 18.novembri....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl