13 komentāri

No Vācijas visu drošības iestāžu pārstāvniecībām tieši policijas arodbiedrība pauž visskaļākos iebildumus nekontrolētai bēgļu plūsmai. Likumsargi ir vistuvāk bēgļiem un redz problēmas detalizētāk.

Vācijas policijas arodbiedrība ir viena no ļoti retajām institūcijām, kas klaji kritizē kancleres Angelas Merkeles līdzšinējo politiku bēgļu jautājumā, un kā vienu no risinājumiem izbeigt Merkeles “atvērto durvju” principu bēgļiem policistu pārstāvji aicināja sekot Ungārijas piemēram un uzsliet augstu žogu uz robežas. Bet – kas ir šie dažādie riski vācu sabiedrībai?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Vācijas iekšējā drošība ir briesmās – tuvojas sociālie nemieri,” tā par nekontrolēto bēgļu plūsmu bija vairākkārt brīdinājis Vācijas policijas arodbiedrības vadītājs vēl pirms teroraktiem Parīzē. Sabiedriskās kārtības apdraudējumu un noziedzības statistikas kāpumu veido divi aspekti. Pirmais sasaucas ar šonedēļ jau stāstīto par bēgļu vilšanos Vācijā – jāguļ uz ielas un nevar saņemt cerēto naudas pabalstu.

Foto:

“Šeit Berlīnē tā ir liela problēma, jo sociālie dienesti nespēj apmierināt pilnīgi visu bēgļu pieprasījumus. Saprotams, tad bēgļos attīstās un izlaužas dusmas. Šeit ir atšķirīgas reliģijas un atšķirīgi temperamenti. Nervi neiztur, rodas vardarbība no emociju sprāgšanas,” saka Vācijas policijas arodbiedrības priekšnieks Rainers Vends.

No Vācijas policijas nopludinātais slepenais ziņojums prognozē, – tā kā Berlīnē kriminālajā pasaulē dominējot arābu klani, tad daļa bēgļu varētu pievienoties šīs organizētās noziedzības grupām narkotiku izplatīšanā, vardarbīgos uzbrukumos un zādzībās.

“Lielākā problēma ir gados jauni vīrieši, kuri ieradušies vieni. Viņi ir īpaši agresīvi, uz visu reaģē sakāpināti un pauž vardarbību. Šie bēgļi lielākoties līdz šim pastrādājuši zādzības no privātīpašumiem,” saka Vācijas policijas arodbiedrības priekšnieks.

Savukārt Vācijas konstitucionālās aizsardzības biroja vadītājs Hans-Georgs Māsens ir brīdinājis par islāmistu radikāļu centieniem savervēt sīriešu un irākiešu bēgļus. Pirmie gadījumi jau esot fiksēti, kad Vācijas radikālo mošeju pārstāvji dibinājuši kontaktus ar tiem patvēruma meklētājiem, kuriem dusmas par vilšanos Vācijā vislielākās. Īpašs risks esot bēgļi, kuri Sīrijā izgājuši militārās kaujas mācības. Taču, kā skaidro Vācijas policijas arodbiedrības vadītājs, drošības iestādes nespēj turēt kontrolē visus bēgļus.

“Par aptuveni 200 līdz 300 tūkstošiem bēgļu nav zināms nekā, kur viņi atrodas, kādi ir viņu nodomi un motivācija. Sabiedrībā izplatās satraukums. Ir bailes,” stāsta Vends. Vācijas policijas interešu pārstāvim esot bail iedomāties, ja bēgļu plūsma Vācijā turpinātos līdzšinējā apjomā. Tas draudot ar sociālās sistēmas sabrukumu.

Vācijas policijas arodbiedrība kā otru problēmu nosauc neonacistu grupu aktivizēšanos, kas vēršas pret bēgļiem. Līdz bēgļu nekontrolētai ienākšanai policija bija spējusi uzraudzīt neonacistu aktivitātes. Tagad ir gan uzbrukumi bēgļiem, gan ir dedzināšanas uzbrukumi bēgļu centriem.

Šobrīd gan visvairāk izsaukumu policija saņem uz bēgļu nometnēm, jo kautiņi un vardarbīgi uzbrukumi notiek pašu bēgļu starpā. Patvēruma meklētāju masa nav viendabīga.

Video:

TOP komentāri

 • Aha
  +13 +13 0

  Aha

  grēks tādus ērzeļus par bēgļiem saukt. Redz, ka Kanāda arī drīkst pateikt - mēs tikai sievietes ar bērniem uzņemam". Mums jāpieņem visu kas nāk?...
 • kita
  +9 +9 0

  kita

  Diez vai Latvija šiem bēgļiem ir paradīze. Mums pašiem nabadzība,algas zemas un nav pabalstu. Ko viņi te darīs?
 • Ilona Vīnberga
  +7 +7 0

  Ilona Vīnberga

  Sociālie nemieri, neizbēgami tuvojas. Tos utainos, pretīgos, smirdīgos labklajības nodrošināšanas pieprasītājus ir jāsūta atpakaļ uz viņu fāterlandi momentāli!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl