Bēgļu krīzes sekas Grieķijā – ekoloģiskā katastrofa

2 komentāri
Bēgļu krīzes sekas Grieķijā – ekoloģiskā katastrofa
LNT

Grieķijas Lesbas, Samosas un Kosas salā šobrīd vērtē, kā mazināt draudošo ekoloģisko katastrofu, ko radījušas vairāk nekā viena miljona bēgļu pamestās glābšanas vestes.

Šobrīd tās mētājas brīvā dabā. Par iespaidīgo apmēru pārliecinājās arī LNT Ziņu žurnālists Uldis Āboliņš.

Šis milzīgais kalns ar glābšanas vestēm ir kā ļoti spēcīgs atgadījums, cik vērienīga ir bēgļu krīze. Tranzītā cauri Lesbas salai vien devušies 800 tūkstoši patvēruma meklētāju, un gandrīz tieši tikpat daudz glābšanas vestu tika vienkārši nomestas piekrastē.

Lesbas salas vadība pauž neapmierinātību, ka Eiropas Savienība noraidīja grieķu lūgumu piešķirt finansējumu šo glābšanas vestu pārstrādei un vides attīrīšanai. Tagad Atēnās bāzēts sociālās atbildības uzņēmums eksperimentālā kārtā cenšas šīs vestes un pat gumiju no bēgļu laivām pārstrādāt citos priekšmetos, piemēram, mugursomās, iepirkšanās tīklos, portatīvo datoru apvalkos, naudas makos un daudzos citos. Šobrīd tie visi ir tikai prototipi. Uzņēmums meklē sponsoru ražotnes izveidei.

Plašāk par šo inovatīvo pieeju bēgļu krīzes seku likvidēšanā – pirmdien LNT Ziņās plkst. 20.00, kad Uldis Āboliņš sāks speciālreportāžu ciklu no Grieķijas.

Video

Foto