Komentāri
Bēgļu krīze uzņem apgriezienus! Ungārija rīkos referendumu
FOTO: SCANPIX

Ungārija paziņojusi, ka rīkos referendumu par bēgļu uzņemšanas kvotām. Eiropas Savienības (ES) prezidentūra šodien norādīja, ka šādas tiesības Ungārijai nevar liegt.

Tikmēr Grieķija, kas šobrīd ik dienu spiesta uzņemt tūkstošiem bēgļu, ar sašutumu nosodījusi atsevišķu dalībvalstu distancēšanos no kopīgi risināmās problēmas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ungārijas premjers jau kopš bēgļu krīzes sākuma nav slēpis savu skeptisko nostāju pret patvēruma meklētāju uzņemšanu. Viņa valsts bija pirmā, kas uzbūvēja žogu uz robežas ar Serbiju, lai apturētu nekontrolētu migrantu plūsmu ne tikai no konfliktu zonām, bet arī Balkāniem.

Tagad, kad bēgļu pieplūdums Eiropā gada laikā pārsniedzis miljonu, Ungārijas premjers Viktors Orbans paudis pārliecību, ka migrantu kvotas neizbēgami izmainīs ne vien Ungārijas, bet visas Eiropas etnisko, kultūras un reliģisko ainavu. Tāpēc lēmumam par to ir nepieciešams tautas atbalsts.

Pagaidām nav zināms, kad šāds referendums Ungārijā varētu tikt sarīkots. ES prezidējošās valsts – Nīderlandes – migrācijas ministrs šodien norādīja, ka Ungārijai šādas tiesības nevar liegt.

Savukārt Eiropas Komisija (EK) paziņoja, ka Ungārijas plāns rīkot referendumu par ES priekšlikumiem izvietot patvēruma meklētājus bloka dalībvalstīs var nonākt pretrunā ar jau pieņemto stratēģiju bēgļu krīzes risināšanai. Tāpēc savas valsts valdības vadītāja ieceri šodien vēlreiz mēģināja skaidrot Ungārijas ārlietu ministrs.

Bēgļu krīze vakar tika apspriesta Austrijā, kas sarīkoja tikšanos ar Balkānu valstu pārstāvjiem par iespējām ierobežot patvēruma meklētāju plūsmu. Tas pamatīgi saniknojis Grieķiju, kas netika uzaicināta uz šo apspriedi, rosinot Atēnas šodien atsaukt savu vēstnieku no Austrijas uz konsultācijām.

Grieķija jau iepriekš ir paudusi sašutumu par Austrijas un Balkānu valstu individuālajiem soļiem migrantu pārvietošanās ierobežošanai, jo tālāk par Grieķiju daudzi patvēruma meklētāji vairs netiek.

Šodien Briselē, kur dalībvalstu ministri spriež par iespējām izlīdzināt atšķirīgās pieejas migrantu kontrolē, Luksemburgas ārlietu ministrs secināja, ka ES dodas anarhijas virzienā.

Tikmēr Eiropas Padomes prezidents norādījis, ka dalībvalstu nespēja atrisināt krīzi tikai palielinās iespēju, ka Lielbritānijas iedzīvotāji šogad nobalsos par ES pamešanu.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl