Bēgļu krīze: Itāliju satrauc sieviešu iesaistīšana prostitūcijā

Komentāri
Bēgļu krīze: Itāliju satrauc sieviešu iesaistīšana prostitūcijā
Foto: AFP / LETA

Migrantu pieplūdums Eiropā turpina pildīt organizētās noziedzības kasi. ANO Bēgļu aģentūra norāda, ka par hronisku problēmu kļuvusi migrantu iesaistīšana prostitūcijā un tā turpina vērsties plašumā.

Pieticīgi ģērbtas tumšādainas sievietes Sicīlijas autoceļu malās šajās dienās nav retums. Itālijas policija nepārtraukti veic reidus, nolūkā vākt informāciju, no kurienes ir šīs sievietes un kā viņas nonākušas līdz prostitūcijai. ANO Bēgļu aģentūra neslēpj, ka neaizsargātu jaunu sieviešu piespiešana nodarboties ar prostitūciju ir hroniska problēma migrantu vidū. Turklāt tās saknes meklējamas jau šo sieviešu dzimtenē.

“Eksistē starptautiski cilvēku kontrabandas tīkli, kas ekspluatē šīs sievietes. Mēs zinām, ka tā ir hroniska problēma, ko ir ļoti grūti apkarot, taču tas ir liels izaicinājums – aizsargāt šīs sievietes. Viņas jau no paša sākuma ir tikušas apdraudētas, jau savā valstī. Bieži vien tās ir ļoti jaunas, nepilngadīgas meitenes,” teic ANO Bēgļu aģentūras pārstāve Karlota Sami.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pieaugot migrantu un bēgļu pieplūdumam, policija konstatējusi, ka migrantu laivās ir arvien vairāk sieviešu no Nigērijas, kas ceļā devušās vienas pašas. Izmeklētājiem nebija vajadzīgs ilgs laiks, lai atrastu saikni starp minēto parādību un prostitūtu skaita pieaugumu ielās.

Viena no sievietēm atzinusies, ka piespiesta ceļot uz Lībiju pēc tam, kad Nigērijā hipnotizēta ar melnās maģijas rituālu palīdzību. Viņai likts atcerēties vienīgi tālruņa numuru, kas jāuzgriež, ierodoties Itālijā. Izmeklētāji, noklausoties telefona sarunas, noskaidrojuši, ka sievietes Itālijā nogādā organizēts grupējums, kas darbojas Nigērijā un Lībijā.

“Mēs secinājām, ka sievietes, pārsvarā no Nigērijas, ir nopirktas vēl pirms viņu ierašanās. Un šeit es vārdu “nopirktas” nelieku pēdiņās. Viņas jau ir nopirktas viņu dzimtenē, un to dara cilvēki, kurus mēs varam identificēt, bet nevaram arestēt, jo viņi vēl aizvien ir Nigērijā. Tie ir cilvēki, kas kalpo kā kontaktpersonas visiem tiem, kas organizē prostitūcijas tīklus Itālijā un citās Eiropas valstīs,” norāda policijas pārstāvis Antonio Čiavola.

Sievietes, no kurām daļa ir nepilngadīgas, nepārtraukti tiek pakļautas atgādinājumiem par bieži vien neeksistējošu parādu kontrabandistiem, kas viņām ir jāatmaksā. Viņas tiek iebiedētas tiktāl, ka nemēģina pretoties vai meklēt palīdzību, baidoties par savu vai savu tuvinieku dzīvību. Un skumjākais, kā norāda eksperti, ir fakts, ka Eiropas Savienība šobrīd nespēj atrisināt, kā ierobežot migrantu plūsmu kopumā, tāpēc specifisku problēmu, piemēram – migrantu prostitūcijas risināšana – šobrīd nav politiķu prioritāte.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl