Komentāri
Bēgļu invāzija: Eiropas līderi nosoda Austriju par robežkontroles plāniem
Foto: AFP / LETA

Austrijas plāni pastiprināt robežas kontroli uz robežas ar Itāliju izsaukuši Eiropas līderu sašutumu. Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers to nosaucis par politisku katastrofu. Tā Junkers izteicies intervijā vienam no Vācijas laikrakstiem.

Arī Vācijas kanclere Angela Merkele un Itālijas premjerministrs Mateo Renci asi iebilst pret šo Austrijas ieceri, uzskatot, ka iekšējās robežkontroles atjaunošana nav labākais veids, kā risināt pašreizējo bēgļu krīzi. Austrija uzskata, ka Itālija nepietiekoši kontrolē migrantu plūsmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai to ierobežotu, Austrija jau sākusi robežkontroles punkta celtniecību uz Brenneja pārejas Alpu kalnos uz robežas ar Itāliju. Šo pāreju starp Austriju un Itāliju ikdienā izmanto vairāki tūkstoši kravas un vieglo automašīnu, tādējādi šis maršruts ir svarīgs transporta sistēmas mezgls. Pret iespējamo žoga būvniecību šodien Brenneja pārejā paredzēta arī protesta akcija.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl