2 komentāri

Kādos apstākļos nākas dzīvot patvēruma meklētājiem tikko pēc ierašanās Eiropā un ar kādām grūtībām viņi saskaras?  TV3 Ziņas ielūkojas vienā no lielākajām bēgļu nometnēm Lesbas salā, Grieķijā, kur uzturas sīriešu ģimenes.

Ierodoties vienā no lielākajām Lesbas salas bēgļu nometnēm, pārņem sirreāla sajūta. Tā izvietota pakalnā, ko apskalo koša zilā Vidusjūra un no augstienes paveras krāšņs skats uz pilsētu. Taču šis nav kūrorts ar pieczvaigžņu viesnīcām. Te, olīvkoku laukā, mitinās ap tūkstoš patvēruma meklētāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Katrā no mājiņām uzturas pa desmit cilvēkiem, lielākoties tuvinieki. Gan vīri ar sievām uz maziem bērniem, gan māsīcas un brālēni, kā arī vecvecāki. Nometnes vadītājs, vietējais grieķis, teic, ka viņam nepatīk lietot vārdu “nometne”, šī drīzāk esot cilvēku uzturēšanās vieta.

Foto

“Mēs visus šos cilvēkus uztveram kā mūsu viesus, kā apmeklētājus un kā ceļotājus. Šie cilvēki vispirms nonāk Grieķijā, bet viņi vēlas turpināt savu ceļu tālāk. Ir svarīgi, ka mēs viņus uzņemam viesmīlīgi, tā kā jebkurš Eiropas vai Grieķijas pilsonis uzņem savās mājās ciemiņus,” teic bēgļu nometnes vadītājs Stavros Mirojanis.

Tā kā cilvēki šeit uzturas vairākas dienas vai pat nedēļas, viņi savas izmazgātās drēbes žāvē olīvkoku zaros. Arī paši sildās saulītē. Interesanti, ka nometnē ik pa laikam ierodas arī brīvprātīgie klauni – viņi izklaidē bērnus, kuriem nometnē īsti nav ko darīt. Lai arī bēgļi ne visai labi prot angļu valodu, viņi ir atvērti un draudzīgi, un piekrīt izrādīt savas pagaidu mājvietas.

Piecu bērnu māmiņa Isna mazāko atvasīti satinusi segās, jo esot bail, ka nesaslimst. Pa nakti esot auksts un salstot, ar segām un guļammaisiem nelīdzot, jo jāguļ uz grīdas. Sieviete arī izrāda, ko ietilpst pārtikas paciņās. Savukārt viņas dēlēns, ieraugot kameru, sniedz paraugstundu ābolu ēšanā.

Cilvēki daudz laika pavada, stāvot rindā. Piemēram, kad pusdienlaikā, nometnes centrā sāk dalīt silto ēdienu. Tāpat arī cilvēki pulcējas ap ūdens pumpīti, lai nomazgātu kājas un muti.

Cilvēki bariņos pulcējas pie kāda autoveikaliņa, taču viņus te vilina nevis kafija, bet gan elektrība. Te veikalniece laipni ļauj uzlādēt mobilos telefonus. Vieni piedāvā uzspēlēt galda spēles, citi vēlas nofotografēties.

Lai arī oficiāli šo nometni atvēra pirms trīs mēnešiem, bēgļi te mitinās jau pusgadu. Pirms tam gan viņiem nācās nakšņot milzīgās teltīs, taču tās vairs netiek izmantotas. Teltis uzslēja krīzes brīdī – oktobrī, kad pajumti nācās dot 4000 cilvēkiem, kas četrreiz pārsniedza nometnes kapacitāti. Pārapdzīvotības un netīrības dēļ šeit izplatījās kašķis.

Video

TOP komentāri

 • hahaha
  +2 +2 0

  hahaha

  ciemiņi paciemojas un tinas mājās , oooo tie kas tā domā , tak ņemat tos ciemiņus sev personīgi.  Ciemiņi paciemojas un tinas mājās un ta iepriekš paprasa vai būs laiks viņus uzņemt,
 • Astra
  +2 +2 0

  Astra

  Mēs parasti ciemiņus gaidam ar prieku,bet nevis uzspiestā kārtā un tam nav nozīmes,kas tā par valsti.Tie kas tā saka,ka ,,jāuzņem kā ciemiņus",tad tie var uzņemt savās mājās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl