Bēgļi Grieķijā aizbaidījuši tūristus – industrija teju uz bankrota sliekšņa

Pievienot komentāru
Bēgļi Grieķijā aizbaidījuši tūristus – industrija teju uz bankrota sliekšņa
AFP/SCANPIX

Grieķijas tūrisma industrija vaino bēgļu krīzi tūristu skaita dramatiskā samazinājumā un daudzo viesnīcu un restorānu bankrotos. Atpūtnieki vairs nevēloties doties uz bēgļu un nelegālo imigrantu krīzes skartajām grieķu salām. Lai arī šovasar jauno bēgļu plūsma ir būtiski samazinājusies, viņi aizvesti prom no tūristu acīm un likvidētas bēgļu nelegālās apmetnes, grieķi mokas pārliecināt, ka šovasar neatrodas krīzes epicentrā.

Grieķijas Lesbas salā pērnvasar tūristiem īsta sauļošanās nesanāca. Vajadzēja dalīt pludmali ar bēgļiem, jo krastā nepārtraukti nāca migrantu laivas. Pludmales pārtapa arī atkritumu kalnos – vairāk nekā pusmiljons glābšanas vestu tika vienkārši krastā nomestas. Bēgļi gulēja arī uz ielām, pie tūristu populāriem objektiem, parkos uz promenādes.

Šovasar tā vairs nav, bet cilvēku prātos Lesabas sala paliekusi atmiņā kā bēgļu un humānās krīzes simbols.

Bēgļu krīze ar dramatiskajiem apmēriem un skatiem ir nobiedējusi starptautiskos ceļotājus, un tamdēļ nodarījusi būtiskus zaudējumus vietējiem biznesiem, kas paļāvās uz tūrisma industriju. Iestāstīt tagad atpūtniekiem, ka pludmales Lesbas salā ir brīvas no bēgļiem, ir ļoti grūti.

Situācija tagad ir šāda – Grieķijā tūrisma sezona sen kā ir sākusies, bet braukt atvaļinājumā atpūsties uz Lesbas salu, te izvēlas tikai retais. Daļa lielo tūroperatoru izņēmuši bēgļu krīzes skartās grieķu salas no piedāvājuma, ostā vairs neienāk lieli kruīza kuģi, čarteraviokompānijas būtiski samazinājušas lidojumus.

Skaties speciālreportāžu no Lesbas salas un uzzini vairāk!