Bēgļi būs klāt jau pēc dažiem mēnešiem. Kā viņus integrēt?

2 komentāri

Īstas skaidrības par to, kā notiks bēgļu integrācija Latvijā, vēl nav. To šodien labi varēja redzēt arī Saeimas komisijas sēdē, kurā deputātiem bija daudz jautājumu atbildīgo ministriju ierēdņiem.

Komisijas sēde sākās ar filmas skatīšanos par Vācijas un Kanādas integrācijas pieredzi. Galvenais secinājums – valstij jābūt tolerantai, bet jānosaka arī skaidras robežas. Tikmēr šobrīd Eiropas politika bēgļu jautājumā atgādinot kaut ko pavisam citu, secināja komisijas vadītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Divdesmit gados Latvijai nācies integrēt 63 bēgļus, piemēram, pērn bēgļa statuss piešķirts tikai trīs cilvēkiem, – bažas par to, cik krasi nākamajā gadā pieaugs darba apjoms, neslēpa ierēdņi.

Deputātiem grūti bija arī izsekot, kurš par kuru bēgļu integrācijas jautājumu kurā brīdī īsti ir atbildīgs. Tikpat sarežģītos birokrātiskos plauktiņos salikts arī integrācijai atvēlētais finansējums.

Deputātiem bija arī citas bažas. Piemēram, vai bēgļu bērni netiks novirzīti uz mazākumtautību skolām, tādējādi integrējoties nevis latviskajā, bet krievvalodīgajā vidē. Izskanēja arī satraukums, ka līdz ar bēgļu ienākšanu Latvijā līdzīgi kā Francijā notiks pretēja integrācija, proti, daudzi vietējie kļūs par musulmaņiem. Dzirdamas bija arī jaunas idejas. To, ka integrācijas jautājumu koordinācija klibo, pēc sēdes atzina arī komisijas vadītājs.

Skaties video:

TOP komentāri

 • alan
  0 0 0

  alan

  Kāpēc vispār vajag kaut ko integrēt? Nemaz jau nu netaisās te palikt. Arābu pārtaisīs par latvieti? Nu sviests kaut kāds.
 • Eduards   ) Menckops
  0 0 0

  Eduards ) Menckops

  Liekas ka Latvija ar tim ''bēgļiem'' var iebraukt auzās!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl