Bēgļi atklājuši, ka uz Eiropu daudz lētāk ir nokļūt caur Krieviju

Komentāri
Bēgļi atklājuši, ka uz Eiropu daudz lētāk ir nokļūt caur Krieviju
Foto: AFP / LETA

Bēgļu krīzi, kas skārusi Eiropu, aizvien vairāk izjūt arī Krievija. Pie robežas ar Somiju nonākuši simtiem patvēruma meklētāju, kuru mērķis ir nokļūt Somijā un Norvēģijā. Turklāt liela daļa no tiem, kas robežu šķērsojuši, bet ziemeļu valstīs nav saņēmuši bēgļu statusu, tiek sūtīti atpakaļ uz Krieviju. Bēgļi šādu rīcību dēvē par necilvēcīgu, jo uzskata, ka Krievijā ies bojā.

Par to, ka ceļā no Sīrijas uz Eiropu pastāv alternatīvs un pat lētāks ceļš caur Krieviju, laikraksts The Wall Street Journal vēstīja vēl pērnā gada septembrī, kur publicēja interviju ar kādu 31 gadu vecu sīrieti, kurš pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem Eiropā iekļūt caur Turciju, to veiksmīgi izdarīja, šķērsojot Krievijas un Norvēģijas robežu. Pēdējā laikā šādu patvēruma meklētāju kļūst aizvien vairāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mēs atlidojām uz Murmansku ar lidmašīnu. Policija mūs aizveda uz iecirkni, kur izskaidrojām, ka esam no Sīrijas, kur negribam mirt, tāpēc dodamies uz Norvēģiju. Tāds ir mūsu stāsts,” saka patvēruma meklētājs Nihads.

Foto: bēgļi ar velosipēdiem ierodas Norvēģijā

Kāda cita bēgļa brālis ar dažiem draugiem jau paveica to pašu ceļu – no Sīrijas caur Krieviju. “Tas ir ļoti viegli. Tagad Krievijā mēs paliksim aptuveni 2 nedēļas, kamēr mums nav iespējas doties uz Somijas robežu,” viņš saka. Bēgļu jautājums bija galvenais sarunu temats piektdien notikušajā Krievijas un Somijas premjeru tikšanās laikā.

“Šāda apmēra imigrācija rada draudus ne tikai Somijai, bet arī Krievijai. Tāpēc runas, ka tā ir mūsu pašu organizēta iekšpolitikas sastāvdaļa, tās ir muļķības. Runājot par migrantiem, kas Somijā ieradušies no Krievijas tie ir aptuveni tūkstotis, savukārt 30 000 jūsu zemē ir iebraukuši no Zviedrijas. Problēmas cēlonis, protams ir tuvajos austrumos kā arī Eiropas Savienības īstenotajās procedūrās,” norāda Dmitrijs Medvedevs.

Liela daļa no migrantiem, kas caur Krieviju nonākuši Ziemeļvalstīs bēgļa statusu nesaņem un tiek deportēti atpakaļ. Norvēģija vien plāno izraidīt vairāk nekā 5000 šādā veidā ieradušos bēgļu. Protestējot pret šādu rīcību pagājušonedēļ Norvēģijā notika protesta akcija, jo tiek uzskatīts, ka Krievija šos cilvēkus sūtīs atpakaļ uz Sīriju, kur tiem draud nāve.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl