Bažas par aukstā kara paranojas atgriešanos Zviedrijā

Komentāri
Bažas par aukstā kara paranojas atgriešanos Zviedrijā
FOTO: LETA

Noslēpumaini incidenti pie telekomunikāciju mastiem rosinājuši bažas par aukstā kara paranojas atgriešanos Zviedrijā.  Policija uzskata, ka notikusi sabotāža un izmeklēšanā iesaistījusi Zviedrijas izlūkdienestus.

Divu telekomunikāciju mastu noslēpumainā sabotāža ir uzjundījusi bažas par ārvalstu spiegu darbošanos Zviedrijā, kas atrodas uz frontes līnijas arvien pieaugošajā spriedzē attiecībās ar Krieviju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Svētdien Zviedrijas dienvidrietumos sagāzās 300 metrus augsts telekomunikāciju masts, būtiska Zviedrijas infrastruktūras sastāvdaļa.

Policijai ir trīs versijas – to izdarījuši huligāni, kāds vietējais ekstrēmists – vai arī – kādas nedraudzīgas valsts aģenti. Tāpēc tā vērsusies pēc palīdzības Zviedrijas izlūkdienestā.

Valstij piederošā telekomunikāciju kompānija Terakom pēc šī incidenta ir pastiprinājusi drošības pasākumus un savu objektu novērošanu.

Šis nav pirmais šāds incidents – vēl maija sākumā telekomunikāciju mastam, kas apkalpoja glābšanas dienestus, tika pārgriezts kabelis. Tikmēr vakar policijas sapieri tika izsaukti uz valsts centrālo daļu, kur pie komunikāciju torņa tika atrasts aizdomīgs vīstoklis. Tas izrādījās nekaitīgs.

Šobrīd policija uzskata, ka ir notikuši divi sabotāžas gadījumi. Sabotāžas rezultātā 85 000 mājsaimniecību palikušas bez televīzijas, turklāt bojātos mastus izmantoja arī policija un armija.
Neatkarīgi no tā kas izrādīsies vainīgs, vairākumam zviedru oficiālais atzinums, ka notikusi ”sabotāža no ārvalstu puses” nekavējoties liks rādīt ar pirkstu Krievijas virzienā, sabiedrībā atgriežoties Aukstā Kara laiku paranojai.

Zviedrija jau gadiem ilgi uzskata Krieviju par savu lielāko ģeopolitisko draudu. Vēl aprīlī Krievijas ārlietu ministrija brīdināja, ka Zviedrijai nāksies rēķināties ar sekām, ja tā pievienosies NATO.

Komentējot notikušos incidentus, viens no populārākajiem laikrakstiem Zviedrijā – Dagens Nyheter atgādināja, ka Zviedrijas drošības dienesti šogad brīdinājuši par Krievijas aģentu veikto spiegošanu svarīgos objektos.

Kopš Ukrainas krīzes sākuma, Zviedrijas attiecībās ar Krieviju spriedze ir tikai palielinājusies. To vēl vairāk pastiprinājusi Krievijas kara lidmašīnu dūkoņa pie tās robežām, kā arī aizdomīgas zemūdenes ievērošana pie Stokholmas 2014.gadā.

Tikmēr šogad martā Krievijas vārds izskanēja aizdomās par kiberuzbrukumiem Zviedrijas lielākajiem laikrakstiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl