Komentāri
Barselonā mikroautobuss ietriecas cilvēku pūlī; nav ziņu par cietušajiem no Latvijas
Barselonā mikroautobuss ietriecas cilvēku pūlī (Foto: LETA/EPA)

Ceturtdien Barselonā uz tūristu iecienītās Ramblas ielas cilvēku pūlī ietriecies mikroautobuss, kā rezultātā nogalināti 13 cilvēki un vismaz 80 hospitalizēti, apstiprinājis Barselonas reģiona iekšlietu ministrs Hoakims Forns un Katalonijas prezidents Karless Pudždemons.

Kā pavēstīja policija, notikušais ir terorakts. Mikroautobuss uzbraucis uz ietves, ievainojot daudzus cilvēkus. Laikraksts “El Pais” ziņo, ka mikroautobuss notriecis desmitiem cilvēku un tā vadītājs pēc tam skriešus aizbēdzis.

Kā pavēstīja policija, notikušais ir terorakts. Mikroautobuss uzbraucis uz ietves, notriecot daudzus cilvēkus. Sabiedriskās raidorganizācijas RTVE demonstrētajos kadros redzami uz zemes guļam trīs cilvēki, kuriem palīdz ārkārtas dienesti.

Avārijas vieta norobežota un tur ieradusies liels skaits ātrās palīdzības un policijas mašīnu. Mikroautobuss cilvēku pūlī ietriecās tūristu iecienītajā Ramblas rajonā.

Ramblas rajons Barselonā

Kā pavēstīja policija, mikroautobuss uzbraucis uz ietves, ievainojot daudzus cilvēkus. Avārijas vieta norobežota un tur ieradušās vairākas neatliekamās medicīniskās palīdzības un policijas automašīnas.

Avārijas vieta norobežota un tur ieradusies liels skaits ātrās palīdzības un policijas mašīnu, kā arī ar šaujamieročiem bruņoti policisti.

Kā paziņoja avots policijā, likumsargi bārā ielenkuši personu, kas tiek turēta aizdomās par mikroautobusa ietriekšanu cilvēkos. “Viens no uzbrucējiem ir ielenkts bārā,” sacīja avots, piebilstot, ka policija saistībā ar uzbrukumu meklē kopumā divus aizdomās turamos.

Policija brīdina cilvēkus izvairīties no Katalonijas laukuma rajona, un varasiestādes likušas slēgt tuvējās dzelzceļa un metro stacijas, kā arī veikalus.

Ramblas iela ir viena no populārākajām Barselonas vietām, kas parasti ir tūristu pārpildīta.

Nav ziņu, ka uzbrukumā Barselonā būtu cietuši Latvijas iedzīvotāji

Pagaidām nav ziņu, ka teroristu uzbrukumā Barselonā būtu cietuši Latvijas iedzīvotāji, informē Ārlietu ministrija (ĀM).

ĀM aicina tūristus no Latvijas, kuri atrodas Barselonā, paziņot tuviniekiem, ka viņi ir drošībā.

Ja nepieciešama konsulārā palīdzība, iedzīvotāji aicināti zvanīt Latvijas vēstniecībai Spānijā pa tālruni +34 91 369 13 62 vai konsulārajam dežurantam Rīgā pa tālruni +371 26 33 77 11, vai arī rakstīt uz e-pastu “palidziba@mfa.gov.lv”.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) Latvijas vārdā ir izteicis nosodījumu par uzbrukumu, kā arī izteicis līdzjūtību bojāgājušo piederīgajiem un cietušajiem, vēlot viņiem drīzu atveseļošanos.

Foto

Lasi vēl