Bankrotē tūrisma nozares milzis “Thomas Cook”; britu valdība mājās atgādā 150 000 ceļotāju

1 komentārs

Pamatīga jezga Lielbritānijā. Viena no pasaulē lielākajām un vecākajām tūrisma kompānijām – britu “Thomas Cook” – pirmdien paziņoja par bankrotu. Ceļojumus nācies pārtraukt vairāk nekā pusmiljonam uzņēmuma klientu, un britu valdībai iestrēgušie tūristi tagad jānogādā mājās. Tā tiek dēvēta par lielāko evakuāciju kopš Otrā pasaules kara.

Tūrisma kompānija “Thomas Cook” dibināta pirms 178 gadiem. Tai ir savs viesnīcu tīkls, lidmašīnu flote, aptuveni 11 miljardu eiro gada apgrozījums, un uzņēmums pārvadāja 20 miljonus klientu gadā.

Par spīti tam, “Thomas Cook” ir finanšu grūtībās jau vairākus gadus, pēdējos mēnešos situācija tikai pasliktinājusies. Uzņēmums pirmajā pusgadā cieta teju divu miljardu eiro zaudējumus.

“Thomas Cook” nedienas skaidro ar sīvo konkurenci un neskaidrību ap “Brexit”, kā ietekmē daudzi potenciāli klienti ceļojumu plānus atlikuši. Papildus tam zemais mārciņas kurss samazinājis britu tūristu pirktspēju ārzemēs. Pūliņi situāciju glābt ar finanšu investoru piesaisti kompānijai cietuši neveiksmi, un sākusies uzņēmuma likvidācija.

“Pirmkārt, es vēlētos atvainoties 21 000 savu kolēģu, kuri būs satriekti par šīm ziņām. Jūs cīnījāties visiem spēkiem, lai “Thomas Cook” būtu veiksmīgs. Otrkārt, es vēlētos atvainoties visiem mūsu klientiem – tiem, kuri patlaban atrodas ceļojumus, un tiem, kuri to gatavojās darīt tuvākajos mēnešos. Mēs sadarbosimies ar Civilās aviācijas aģentūru, lai nogādātu mūsu klientus mājās,” sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Pīters Frankhausers.

Pavisam pasaulē “Thomas Cook” organizētos ceļojumos atradās apmēram 600 000 cilvēku. Britu valdība noīrējusi desmitiem lidmašīnu, lai mājās atgādātu aptuveni 150 000. Šī būs lielākā cilvēku evakuācija Apvienotās Karalistes vēsturē kopš Otrā pasaules kara.

“Thomas Cook” lielākoties piedāvāja braucienus uz Vidusjūras kūrortiem. Krētas Tūrisma organizācija jau paziņojusi, ka “Thomas Cook” bankrots Grieķijas tūrisma nozarei nozīmē katastrofu.

Savukārt “Thomas Cook” piederošā Vācijas lidsabiedrība “Condor” patlaban darbību turpina un ir pieteikusies valsts garantētam īstermiņa aizdevumam.