Komentāri
“Bank of America” panāk 17 miljardu eiro vērtu izlīgumu
FOTO: LETA

ASV otrā lielākā komercbanka “Bank of America” ceturtdien, 21.augustā panākusi gandrīz turpat 17 miljardu ASV dolāru vērtu izlīgumu, lai tiktu izbeigta izmeklēšana riskantu hipotekāro vērtspapīru pārdošanā

“Bank of America” piekritusi samaksāt teju 10 miljardus un nodrošināt vairāk nekā septiņu miljardu ASV dolāru atvieglojumus klientiem, kuriem vērtspapīru iegādes rezultātā radušies zaudējumi.

Vienošanās attiecas uz simtiem miljardu dolāru vērtām mājokļu hipotēkām, kurām bija piesaistīti vērtspapīri, kurus banka pārdeva investoriem kā augstvērtīgus ieguldījumiem.

Tomēr šī vienošanās neatrisina iespējamās krimināllietas, sevišķi attiecībā pret bankas meitas kompāniju “Countrywide Financial”.

Uz rezidentu hipotēkām balstītie vērtspapīri  zaudēja vērtību, kad 2006. – 2007. gadā pārplīsa mājokļu tirgus burbulis, radot investoriem lielus zaudējumus.

Šie zaudējumi izraisīja finanšu krīzi un valsts lielāko ekonomisko lejupslīdi kopš 20.gadsimta trīsdesmitajiem gadiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl