Baltkrieviju, Ukrainu un Krieviju pārklājis līdz 80 centimetriem dziļš sniegs

0 Komentāru
Baltkrieviju, Ukrainu un Krieviju pārklājis līdz 80 centimetriem dziļš sniegs
Foto: AFP / LETA

Pēc vairākkārtējiem sniegputeņiem Baltkrievijā, Ukrainā un Krievijas rietumos sniega dziļums vietām pārsniedzis pusmetru, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Baltkrievijas centrālajā un austrumu daļā sniega segas vidējais biezums vietām sasniedz aptuveni pusmetru, dziļāks sniegs ir kupenās. Galvaspilsētā Minskā ir vidēji 41 centimetru dziļš sniegs.

Ukrainas ziemeļaustrumu daļā sniega segas augstums vietām sasniedz 50-80 centimetru. Svētdienas rītā galvaspilsētā Kijevā izmērīta 39 centimetrus bieza sniega kārta.

Arī Krievijas Eiropas daļā ir līdz 80 centimetriem dziļš sniegs, tostarp Maskavu sedz aptuveni pusmetrs sniega.

Sniegotākās Eiropas galvaspilsētas titulu saglabā Oslo, kur ir 53 centimetrus dziļš sniegs, bet kalnos Norvēģijas galvaspilsētas apkaimē ir vairāk nekā metru augsta sniega kārta.

Otrā sniegotākā galvaspilsēta Eiropā ir Maskava, tai seko Minska un Kijeva. Piekto vietu ieņem Helsinki, kur sniegs zemi sedz 21-25 centimetru biezumā, sestā ir Viļņa ar 23 centimetriem biezu sniega segu.

Nākamnedēļ Eiropas lielākajā daļā kļūs siltāks, nedēļas nogalē pat Centrāleiropā gaisa temperatūra var sasniegt +20 grādu, bet liels sals saglabāsies Skandināvijā un Krievijas ziemeļos, prognozē sinoptiķi.

0 Komentāru