Baltkrievijas TV pārraidītā intervijā Protasevičs paziņo, ka atzinis savu vainu

3 komentāri
Baltkrievijas TV pārraidītā intervijā Protasevičs paziņo, ka atzinis savu vainu
REUTERS/SCANPIX

Baltkrievijas valsts televīzija 3. jūnija vakarā pārraidīja interviju ar aizturēto opozīcijas medija “Nexta” bijušo galveno redaktoru Romānu Protaseviču, kurā viņš paziņoja, ka atzinis savu vainu nesankcionētu akciju organizēšanā.

Savukārt Protaseviča tēvs pauda pārliecību, ka viņa dēls interviju sniedzis fiziska un psiholoģiska spiediena ietekmē.

“Es uzreiz atzinu savu vainu pēc [kriminālkodeksa] 342. panta nesankcionētu masu akciju organizēšanā,” sacīja Romāns Protasevičs intervijā, kuru demonstrēja telekanāls ONT.

Intervijā viņš arī teica, ka agrāk daudz kritizējis Baltkrievijas autoritāro līderi Aleksandru Lukašenko, taču esot sācis saprast, ka Lukašenko rīkojoties pareizi, un viņu cienot.

Intervijas beigās Protasevičs aizklāja seju ar rokām, sāka raudāt un sacīja, ka cerot, ka kādreiz apprecēsies un viņam būs bērni. Uz viņa rokām bija redzamas traumas, kuras varētu būt radījuši rokudzelži.

Romāna Protaseviča tēvs Dmitrijs Protasevičs, kurš dzīvo Varšavā, paziņoja, ka dēls interviju nav sniedzis pēc brīvas gribas.

“Esmu pārliecināts, ka tās ir sekas tam, ka viņš vairāk nekā nedēļu atrodas Valsts drošības komitejas izmeklēšanas izolatorā, par viņu ņirgājas, spīdzina. Sākumā viņu mēģināja žņaugt, sita, tagad redzamas rokudzelžu pēdas,” sacīja Romāna Protaseviča tēvs.

Viņš piebilda, ka dēlam jau piecas dienas neļauj tikties ar advokātu.

Baltkrievija izraisījusi globālu sašutumu, 23. maijā piespiežot Minskā nolaisties lidsabiedrības “Ryanair” reisa Atēnas-Viļņa lidmašīnai, lai aizturētu opozīcijas žurnālistu Protaseviču.
3 komentāri