Baltkrievijas režīms meklē jaunus veidus, kā veikt spiedienu uz Eiropu

1 komentārs
Baltkrievijas režīms meklē jaunus veidus, kā veikt spiedienu uz Eiropu
TT NEWS AGENCY/SCANPIX

Ņemot vērā pēdējā laikā pieredzēto nelegālo migrantu pieplūdumu no Baltkrievijas, kas vērojams pēdējo pusgadu, trešdien, 13. oktobrī, Lietuvas iekšlietu ministre piedāvāja jaunus likuma grozījumus un norādīja, ka Baltkrievija visiem spēkiem cenšas rast jaunus veidus, kā radīt spiedienu Eiropas valstīm.

Drīz būs pagājis gandrīz pusgads, kopš Lietuvā ieradās pirmie migranti no Baltkrievijas. Trešdien, 13. oktobrī, Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite prezentēja likuma grozījumus, ierosinot, ka katra ieceļojošā migranta tālākais liktenis tiks lemts individuāli.

Pēc ministres teiktā Baltkrievija joprojām meklē veidus, kā izdarīt vēl lielāku spiedienu uz Lietuvu.

”Protams, mums ir nepieciešama fiziska barjera, tā ir steidzami jābūvē, un tas noteikti tiks darīts. Taču Baltkrievijas režīms meklē jaunus veidus un līdzekļus, kā izdarīt vēl lielāku spiedienu. Tiek vienkāršota vīzu procedūra, tiek atvērtas jaunas lidostas – ne tikai uz Minsku, bet arī uz citām lidostām,” norādīja Lietuvas iekšlietu ministre.

Ministre atgādināja, ka Lietuva nav gatava padoties un darīs visu iespējamo, lai nosargātu savas robežas.

Lasi vēl:

Savukārt Lietuvas premjere Ingrīda Šimonīte norādījusi, ka Lukašenko režīms, kas īsteno nelegālo imigrantu plūsmas virzīšanu uz Eiropu, saņem daudz mazāk kritikas nekā Lietuva. Premjere uzskata, ka krīze joprojām turpinās, jo Baltkrievijas režīms turpina migrantus virzīt uz Lietuvu.

Šogad gandrīz 4200 migrantu, pārsvarā Irākas valstspiederīgie, ir šķērsojuši Lietuvas robežu.

1 komentārs