Baltkrievijas parlamentā bez opozīcijas pārstāvjiem

0 Komentāru
Baltkrievijas parlamentā bez opozīcijas pārstāvjiem
SPUTNIK / SCANPIX

Baltkrievijā noslēgušās parlamenta vēlēšanās, un tajās likumdevēju sapulcē nav ievēlēts neviens opozīcijas pārstāvis.

Visi 110 likumdevēji pārstāv prezidentam Aleksandram Lukašenko lojālās partijas. Tiesa gan, nav arī tā, ka situācija būtu radikāli mainījusies – opozīcijai līdz šim Pārstāvju palātā bija divi likumdevēji. Redzamākajiem opozīcijas līderiem un diviem līdzšinējiem opozīcijas deputātiem startēt vēlēšanās bija liegts. Turklāt opozīcijas vēlēšanu novērotāji ziņoja, ka vēlēšanu dienā pieredzēti daudzi pārkāpumi.

Atbilstoši oficiālajiem rezultātiem, kopumā vēlēšanās piedalījušies 77% balsstiesīgo vēlētāju, no tiem gandrīz puse jeb 35% vēlētāju esot nobalsojuši vēl pirms vēlēšanu dienas.

Kritisku vērtējumu Baltkrievijā svētdien notikušajām vēlēšanām paudusi Eiropas Drošības un sadarbības organizācija. Organizācija akcentē, ka Baltkrievijā “pamatbrīvības netiek cienītas” un pastāv draudi, ka parlamenta vēlēšanas Baltkrievijā kļūs par formalitāti.

Nākamgad Baltkrievijā gaidāmas prezidenta vēlēšanas, un, paredzams, ka Lukašenko, kurš ir prezidents kopš 1994. gada, tajās kandidēs uz kārtējo amata termiņu.

0 Komentāru