Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska viesojas Igaunijā

6 komentāri
Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska viesojas Igaunijā
PN/SCANPIX

Pašreizējā Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska ieradusies Igaunijā, lai ar valsts amatpersonām runātu par palīdzību demokrātiskajai kustībai, vēsta TV3 Ziņas.

Sarunu galvenais mērķis bija vienoties par turpmāku Tallinas rīcību dažādos līmeņos, tostarp ANO Drošības padomē. Opozīcijas līdere runāja par atbalstu, kas saņemts līdz šim, un akcentēja, ka Aleksandrs Lukašenko režīms izvēlējies apspiest opozīciju, vienlaikus kaitējot visiem iedzīvotājiem.

“Lukašenko ved Baltkrieviju ceļā uz iznīcību, cenšoties gūt lielāko varu un slavu. Viņa režīms ir drauds reģionālajai un visas Eiropas drošībai,” pauda Baltkrievijas opozīcijas līdere.

Cihanoska gan nevarēja komentēt 31. maijā izskanējušās baumas, ka režīma dienestu īstenotā “Ryanair” lidmašīnas apturēšana un opozicionāru nolaupīšana bijusi plānota kā operācija pret viņu. Nedēļu iepriekš viņa lidojusi šajā pašā reisā.

“Dzirdējām tādas runas, ka tam bija jābūt uzbrukumam pret mani. Nedēļu pirms Romāna Protaseviča es lidoju ar to pašu lidojumu. Tiešām nezinu, vai šī operācija nebija izdevusies. Mēs redzam vien to, cik “garas rokas” ir režīmam, un saprotam, ka nevaram justies droši nekur Eiropā,” pauda Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska.

Pirmdien, 31. maijā, Baltkrievija arī atjaunojusi noteikumus par robežu šķērsošanu. Šobrīd izkļūt no valsts var tikai cilvēki, kuri spēj uzrādīt pastāvīgas dzīvesvietas apliecinājumu citā valstī.

6 komentāri