Komentāri
Baltkrievijā vairāki opozīcijas kandidāti izstājušies no prezidenta vēlēšanu cīņas
FOTO: SCANPIX

Eiropas autoritārisma citadelē Baltkrievijā iekarst politiskās kaislības. Jau oktobrī baltkrievi pārvēlēs valsts prezidentu, un, protams, lielākās cerības uzvarēt ir Eiropas pēdējam diktatoram Aleksandram Lukašenko, kurš līdz šim nav kautrējies savus pretiniekus apspiest ar varu. Vairāki viņa opozicionāri jau paziņojuši, ka arī šīs vēlēšanas ne ar ko neatšķirsies, un izstājušies no vēlēšanu sacīkstes.

Pēc pusotra mēneša kaimiņvalsts Baltkrievijas iedzīvotāji dosies pie vēlēšanu urnām, lai ievēlētu savu jauno prezidentu. Un kaut arī ambīcijas uz šo amatu pieteikuši astoņi kandidāti, maz ir to, kas šaubās, ka uz kārtējo termiņu tiks pārvēlēts Aleksandrs Lukašenko. Par to nešaubās arī opozīcijas kandidāti Sergejs Kaļjakins un Anatolijs Ļebedko, kuri šodien paziņojuši par izstāšanos no cīņas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aleksandrs Lukašenko jau ilgstoši saukts par Eiropas pēdējo diktatoru, tomēr kopš Krievijas ekonomisko nedienu sākuma un iebrukuma Ukrainā viņš atkal cenšas normalizēt attiecības ar rietumiem.

Nesen Baltkrievija atbrīvoja vairākus politieslodzītos, bet šajās prezidenta vēlēšanās represijas pret opozīciju pierimušas. Kaļjakina un Ļebedko izstāšanās devusi lielākas cerības vienai no populārākajām opozīcijas kandidātēm Tatjanai Korotkevičai.

Tas nav pārspīlējums, jo nebūt ne visi Lukašenko vēlēšanu oponenti uzskatāmi par demokrātijas lāpnešiem. Piemēram, vēlēšanās kandidē arī kāds Nikolajs Ulakovičs, kurš sevi dēvē par Baltkrievijas kazaku atamanu, un paudis stingru atbalstu Krievijas agresijai Ukrainā. Baltkrievu politiķi atzīmē, ka dažu demokrātisko kandidātu izstāšanās no sacīkstes nenozīmē, ka opozīcija būtu kļuvusi vienota un varētu cerēt uz uzvaru.

Ja vēlēšanās uzvarēs Aleksandrs Lukašenko, tas viņam būs jau piektais termiņš pēc kārtas Baltkrievijas prezidenta amatā.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl