Baltkrievijā sāk tiesāt Cihanouski, Statkeviču un citus opozicionārus

6 komentāri
Baltkrievijā sāk tiesāt Cihanouski, Statkeviču un citus opozicionārus
REUTERS/SCANPIX

Baltkrievijā ceturtdien, 24.jūnijā, sākusies prāva, kurā tiek tiesāti Aleksandra Lukašenko režīma kritiķi Sjarhejs Cihanouskis, Mikalajs Statkevičs un vēl četri opozicionāri, kas apsūdzēti masu nekārtību organizēšanā un citos noziegumos.

Līdz ar Cihanouski un Statkeviču tiek tiesāti arī Ihars Losiks, Vladzimirs Cihanovičs, Dmitrijs Popovs un Arcjoms Sakavs.

Neatkarīgais un varasiestāžu nereģistrētais cilvēktiesību centrs “Vjasna” (“Pavasaris”) vēsta, ka Gomeļas apgabala tiesas prāva notiek slēgtā režīmā izmeklēšanas izolatorā Gomeļā.

Apsūdzēto advokātiem likts parakstīties par to, ka viņi nesniegs informāciju par prāvas gaitu.

Videoblogerim Cihanouskim tika liegts kandidēt pagājušajā gada augustā notikušajās prezidenta vēlēšanās. Pēc tam pieteikumu savas kandidatūras reģistrēšanai iesniedza viņa sieva Svjatlana Cihanouska, kura balotējās vēlēšanās un tiek uzskatīta par reālo vēlēšanu uzvarētāju.

Statkevičs ir opozīcijas politiķis, kurš par Lukašenko režīma kritiku jau divas reizes izcietis cietumsodu.

Krievijas pilsonis Popovs bija Cihanouska “YouTube” kanāla sociālo tīklu moderators, Sakavs bija šī kanāla videooperators, bet Cihanovičs un Losiks ir blogeri.

Pie izolatora, kurā notiek tiesas sēde, ieradušies vairāku Eiropas valstu diplomāti, kā arī apsūdzēto tuvinieki, ziņo Gomeļas portāls “Siļnije novosti”.

6 komentāri