Baltkrievija protestu līderei Koļesņikovai pieprasa 12 gadus cietumā

3 komentāri
Baltkrievija protestu līderei Koļesņikovai pieprasa 12 gadus cietumā
ITAR-TASS / SCANPIX

Baltkrievijas prokuratūra pieprasījusi 12 gadus cietumā protestu līderei Marijai Koļesņikovai, kas pērn meta izaicinājumu diktatoram Aleksandram Lukašenko, aicinot tautu uz demonstrācijām pret viņa autoritāro varu, otrdien pavēstīja Koļesņikovas līdzgaitnieki.

39 gadus vecā bijusī filharmonijas orķestra flautiste Koļesņikova un viņas advokāts Maksims Znaks kopš septembra atrodas apcietinājumā.

Viņi abi strādājuši prezidenta amata kandidāta Viktora Babariko komandā, kam jūlijā lietā par krāpšanu tika piespriesti 14 gadi cietumā.

Koļesņikova un Znaks ir apsūdzēti par nacionālās drošības apdraudēšanu, sazvērestību, lai sagrābtu varu, un ekstrēmistu organizācijas izveidošanu.

Prokuratūra pieprasījusi viņiem 12 gadus cietumā, otrdien pavēstīja Babariko preses dienests. Tas ir maksimālais soda mērs par šādām apsūdzībām.

Lietas izskatīšana slēgtā režīmā sākās augustā, un sagaidāms, ka spriedums tiks pasludināts 6.septembrī.

Kopā ar opozīcijas līderi Svjatlanu Cihanousku un kampaņas partneri Veroniku Cepkalo Koļesņikova vadīja pagājušās vasaras masu protestu kustību pret Lukašenko.

Koļesņikova sacījusi, ka brīvprātīgi Baltkrieviju nepametīs, un tika aizturēta pērn septembrī, kad viņa saplēsta savu pasi, pretojoties deportēšanai uz Ukrainu.

Koļesņikova ir vienīgā protestu līdere, kas joprojām ir Baltkrievijā.

Rietumi par pērn augustā notikušo prezidenta vēlēšanu falsifikāciju un opozīcijas protestu brutālo apspiešanu Lukašenko režīmam noteikuši sankcijas, tiesa gan, to iespaids ir ierobežots, jo Baltkrieviju turpina atbalstīt tās galvenais sabiedrotais un kreditors Krievija.

3 komentāri