Baltkrievijā panika par Krievijas rubļa krīzi

Komentāri
Baltkrievijā panika par Krievijas rubļa krīzi
(Foto: LETA)

Krievijas rubļa krīze radījusi paniku arī Baltkrievijā. Bažās, ka varētu devalvēties arī Baltkrievijas rublis, iedzīvotāji masveidā sākuši mainīt ārvalstu valūtu.

Vairāki valūtas maiņas punkti vēl vakar apturēja darbu, bet citviet Baltkrievijā daļai cilvēku nācies gaidīt rindās vairākas stundas, lai bankās izņemtu naudu. Lai mazinātu paniku Baltkrievijas Centrālā banka uz laiku noteikusi 30% nodokli ārvalstu valūtas pirkšanas darījumiem, un ir noteikusi, ka visiem eksportētajiem ir jākonvertē puse no to ienākumiem vietējā valūtā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Baltkrievijas nacionālās bankas priekšsēdētāja vietnieks Tarass Nadoļnijs: 
Šie mūsu pieņemtie mēri ļaus stabilizēt spriedzi, kas ir radusies ļoti īsā laikā. Tas ļaus nodrošināt līdzsvaru starp valūtas pieprasījumu un piedāvājumu; ļaus mums ietaupīt zeltu un ārvalstu valūtas rezerves un neļaus plaukt spekulācijām, kas lēmām sākušas pieņemties spēkā.

Baltkrievijas rublis nav oficiāli piesaistīts Krievijas rublim, taču Baltkrievijas ekonomika ir ļoti atkarīga no sava kaimiņa. 42 procenti Baltkrievijas eksportēto preču nonāk tieši Krievijā, tādēļ Krievijas rubļa kritums radījis lielus zaudējumus arī Aleksandra Lukašenko režīmam.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl