Baltkrievija cenšas dreifēt Eiropas virzienā

0 Komentāru
Baltkrievija cenšas dreifēt Eiropas virzienā
(Foto: LETA)

Baltkrievija atkal uzņēmusi kursu uz draudzību ar Eiropas Savienību. Tomēr eksperti ir skeptiski, vai pašreizējās tendences varētu novest pie ilgstošām izmaiņām abu valstu ārpolitikā.

Nupat izskanējusi minējumi, ka Baltkrievija centīsies atjaunot saiknes ar Eiropas Savienību, un par pēdējo Eiropas diktatoru dēvētais Aleksandrs Lukašenko varētu ierasties uz Rīgā notiekošo Austrumu partnerības samitu. Eksperti gan atzīst, ka līdzīgi attiecību atkušņi ar Baltkrieviju pagātnē jau bijuši, bet ātri vien pārtrūkuši.

Ārpolitikas pētnieks Andris Sprūds: ”Skaidrs ir tas, ka mēs gan redzam tādu déjà vu pa riņķi ejam. Jo ir vairākas reizes bijuši tie saucamie atkušņi, un pēc tam tās attiecības ir sabojājušās. Pēdējais bija 2009. gadā, arī toreiz bija apmaiņa ar ministru braucieniem. Beigās gan 2010. gada beigās bija vēlēšanas, un viss tas atkal apstājās pie politiskajiem ieslodzītajiem.”

Sprūds atgādina, ka arī šogad Baltkrievijā gaidāmas prezidenta vēlēšanas. Iepriekš tās noslēdzās ar Lukašenko politisko pretinieku arestiem un nav nekādu garantiju, ka vēsture neatkārtosies.

0 Komentāru