Baltkrievijā ar Covid-19 miruši 26 cilvēki; PVO iesaka veikt ierobežojošus pasākumus

5 komentāri
Baltkrievijā ar Covid-19 miruši 26 cilvēki; PVO iesaka veikt ierobežojošus pasākumus
AP / SCANPIX

Baltkrievijā ar jauno koronavīrusu inficējušies vairāk nekā 2500 cilvēku, bet ar tā izraisīto slimību miruši 26 cilvēki, savukārt ANO Pasaules Veselības organizācijas (PVO) misija ieteikusi cīņai pret vīrusa izplatīšanos valstī noteikt ierobežojošus pasākumus.

Pēc Baltkrievijas Veselības ministrijas svētdien publiskotajiem datiem, pagājušajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu konstatēta 203 cilvēkiem, un kopējais inficēto skaits sasniedzis 2578. Ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pagājušajā diennaktī miruši trīs cilvēki, un kopējais mirušo skaits sasniedzis 26.

Pavisam Baltkrievijā veiktas vairāk nekā 64 000 analīzes, lai noteiktu inficēšanos ar koronavīrusu. Analīzes tiek veiktas 17 laboratorijās visā valstī.

Šonedēļ Baltkrievijā uzturējās PVO misija, kas novērtēja situāciju saistībā ar koronavīrusa izplatīšanos un tās ierobežošanu. Misija apmeklēja medicīnas iestādes Minskā, Minskas apgabalā un Vitebskas apgabalā.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

PVO misijas vadītājs Patriks O’Konors sestdien preses konferencē Minskā teica, ka Baltkrievijā koronavīrusa izplatība ir fāzē, kad notiek inficēšanās sabiedrībā. Viņš norādīja, ka nepieciešams veikt ierobežojošus pasākumus – noteikt par obligātu sociālo distancēšanos, izolēt personas, kas kontaktējušās ar saslimušajiem, aizliegt rīkot sporta, kultūras un citus publiskus pasākumus, kā arī mācību iestādēs pāriet uz attālinātām mācībām.

Lasi vēl – Baltkrievija vienīgā bez pasākumiem pret Covid-19; žurnālistiem aizdomas par informācijas slēpšanu

Baltkrievijas autoritārais prezidents Aleksandrs Lukašenko ne reizi vien izteicies, ka nevajagot celt paniku koronavīrusa dēļ, un labākie līdzekļi pret to esot lauku darbi, sportošana, pirts un simt gramu degvīna.